1 kiaušinis per dieną gali padėti vaikams užaugti didesniems

Minkštai ar kietai virtas, keptas ar suplaktas į omletą – toks paprastas produktas kaip kiaušinis gali apsaugoti vaikus nuo sulėtėjusio augimo, rašo BBC.com.Pirmieji dveji vaiko gyvenimo metai yra itin svarbūs jo augimui ir vystymuisi, o bet koks vaiko augimo sulėtėjimas dažniausiai yra negrįžtamas.Jei vaiko ūgis yra mažesnis, nei turėtų būti pagal amžių, dažniausiai dėl to kalta jo mityba kartu su infekcijomis bei kitomis ligomis. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 155 mln. vaikų iki 5 metų amžiaus yra žemesnio ūgio, nei turėtų būti.Lora Iannotti ir jos kolegos atliko lauko eksperimentą Ekvadoro kaimo vietovėse ir 6–9 mėnesių amžiaus kūdikiams davė valgyti kiaušinių.Pusė iš 160 vaikų 6 mėnesius kasdien suvalgydavo po kiaušinį, kiti vaikai buvo priskirti kontrolinei grupei. Kas savaitę tyrėjai lankėsi šeimose, norėdami įsitikinti, kad tėvai laikosi sutarto plano, bei stebėti, ar vaikams nepasireiškia alergija kiaušiniams.

Tyrimo pabaigoje per mažo ūgio problema kur kas rečiau pasitaikė tarp vaikų, pusę metų valgiusių kiaušinius. Per mažo ūgio vaikų šioje grupėje buvo 47 proc. mažiau nei kontrolinėje.

Tyrimo autorė džiaugiasi šiais rezultatais, teigdama, jog tai pigus ir lengvai prieinamas būdas, galintis padėti išspręsti šią problemą, ypač tose populiacijose, kuriose vyrauja itin prasta mityba.

Prof. Mary Fewtrell teigia, jog dalis šeimų baiminasi primaitinti kiaušiniu vaiką iki vienerių metų amžiaus, kadangi nerimauja dėl galimos alerginės reakcijos. Vis tik vyresniam nei 4 mėnesių kūdikiui kiaušinį valgyti yra saugu, tačiau jį būtina tinkamai paruošti, kad būtų sumažinta galimos infekcijos rizika.

PSO rekomenduoja kūdikį maitinti krūtimi iki pusės metų, kad būtų užtikrinta tinkama vaiko raida ir sveikata. Vėliau vaikas turi būti primaitinamas įprastu maistu, o žindymą PSO rekomenduoja tęsti, iki kol vaikui sueis 2 metai.

Svarbu pasakyti ir tai, kad vaiko mityba turi būti visavertė ir įvairi. Svarbu, kad vaikas valgytų daug baltymų turinčio maisto, tačiau tai turi būti ne tik kiaušiniai, bet ir pupelės, lęšiai, žuvis, mėsa ir pieno produktai.

 

 

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus