Dėl „Brexit“ nerimaujantiems lietuviams – diplomatų pažadas

Artėjant Britanijos ir Europos sąjungos deryboms dėl Brexito, netyla diskusijos, kokios bus būsimų skyrybų sąlygos. Lietuvos diplomatai aiškina, kad sieks, jog daugiau nei 200 tūkstančių emigrantų, įsikūrusių Jungtinėje Karalystėje, gyvenimo Brexitas nepakeistų.

Markas Adamas Haroldas – Lietuvoje jau ne vienerius metus gyvenantis britas. Vilniaus savivaldybės tarybos narys apgailestauja, kad dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES žlunga europietiškoji svajonė. Jis – vienas iš daugiau nei milijono britų, kurie gyvena svetur. Jis sako, kad jaučiasi europietis ir, jei reiktų, rinktųsi Lietuvos pilietybę.

Panašu, kad bus renkamasis vadinamasis kietasis „Brexit“ – tai yra šalies visiškas pasitraukimas iš Europos Sąjungos bendrosios rinkos. Britanijai jis kainuotų 66 mlrd. svarų per metus. Emigrantų gali laukti skaudūs padariniai. Apie Britanijos ateitį ne Europos sąjungoje susirinkę diskutuoti diplomatai tikina, kad darys viską, jog išvykėlių gyvenimo sąlygos nesikeistų.

„Kaip Britanijos premjerė nuolat kartoja, tikrai norime užtikrinti, kad Europos sąjungos piliečiai Britanijoje turėtų visas teises. Žinoma, tai liečia ir lietuvius, gyvenančius Britanijoje. Žinome, kad tai – labai svarbi problema daugeliui lietuvių. Daug mano draugų čia Lietuvoje turi šeimas Britanijoje, o mano šeima Britanijoje ten turi draugų lietuvių. Tikime, kad teises galėsime užtikrinti kaip galima greičiau – vos prasidėjus deryboms. – sako Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence.

„Labai svarbu išlaikyti likusių šalių vienybę, tik taip esame stipresni derybose ir visos šalys turi interesų, kaip žinia, britai turi piliečių, gyvenančių ES. Ineteresas, kokias teises išlaikys, kokias įgis yra abipusis. Interesas – labai konkrečios teises, darbas, studijų galimybės, kaip bus išlaikomos ir kaip keisis.“ – teigia Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus