Iki 2030 metų pasaulyje pailgės vidutinė gyvenimo trukmė

Prognozuojama, kad iki 2030 metų daugelyje šalių pailgės vidutinė gyvenimo trukmė, kai kuriose šalyse bus peržengta 90 metų riba. Tikėtina, kad ilgiausiai gyvens Pietų Korėjos piliečiai, po jų rikiuojasi prancūzai, japonai ir ispanai, informuoja “Euronews”.

Remiantis naujausiu Londono karališkojo koledžo atliktu tyrimu, Europoje ilgiausia gyvenimo trukmė prognozuojama prancūzėms moterims ir šveicarams vyrams. Vidutinė prancūzių gyvenimo trukmė sieks 88,6 metų, o šveicarų vyrų – beveik 84 metus.

Atlikus tyrimą, sąrašo viršuje atsidūrė Pietų Korėja. Tyrėjai prognozuoja, kad 2030 metais Pietų Korėjoje gimusi mergaitė turėtų išgyventi 90,8 metų, o berniukas – 84,1. Taip yra dėl geros mitybos vaikystėje, žemo kraujospūdžio, nedidelio rūkančiųjų skaičiaus, geros prieigos prie sveikatos priežiūros, naujų medicininių žinių ir technologijų.

Tačiau tarp išsivysčiusių šalių vienas iš žemiausių pozicijų užima Jungtinės Valstijos ir susilygina su vidutines pajamas turinčiomis šalimis, kaip Meksika ir Kroatija. Manoma, kad vyrai ir moterys JAV turėtų vidutiniškai nugyventi 79 ir 83,3 metų. To priežastis yra visuotinės sveikatos priežiūros trūkumas ir nutukimas.

Gyvenimo trukmės ilgėjimas reiškia ir tai, kad teks pasiruošti visuomenės senėjimui. “Faktas, kad mes gyvensime ilgiau, reiškia ir tai, kad mums reikia galvoti apie sveikatos ir socialinės apsaugos sistemos stiprinimą, kad galėtume išlaikyti senėjančią visuomenę, turinčią daug su sveikata susijusių poreikių”, – sakė vadovaujantis tyrėjas.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus