Jau netolimoje ateityje vaikus rinksimės iš katalogų, o seksas dėl vaikų taps atgyvena

Didžioji dalis žmonių išsivysčiusiose šalyse nustos mylėtis tam, kad susilauktų palikuonių, šokiruojančią idėją paskelbė profesorius Henry Greely. Anot mokslininko, per artimiausią dvidešimtmetį dauguma vaikų bus „pradedami“ laboratorijose, rašoma „The Independent“.

Jis netgi numato tai, kad natūralus vaikų atsiradimo procesas gali būti stigmatizuotas. Tokie pokyčiai, be jokios abejonės, reikštų išsivystymo revoliuciją visos žmonijos ir gyvūnų istorijoje.

Stanfordo universiteto Teisės ir biomokslų centro direktorius H. Greeley šią teoriją pristatė savo knygoje „The End of Sex and the Future of Human Reproduction“.

 Vaikus galima bus rinktis pagal savybes

„Kažkur po 20-40 metų, kuomet pora užsimanys vaiko, jis pateiks spermos, o ji – dalelę odos“, – pareiškė profesorius leidiniui „The Times“.

Jo teigimu, iš moters odos pavyzdžio bus sukurtos kamieninės ląstelės, iš kurių vėliau galima bus išauginti kiaušinėlius.

Kiaušinėlius tuomet apvaisins spermos ląstelėmis iš kurių vėliau išsivystys embrionas.

Profesorius mano, kad šie embrionai bus „tobulesni“ – ištiriami dėl galimų ligų. Anot jo, būsimi tėveliai bus perspėjami – „šie penki (embrionai) turi tikrai rimtų susirgimų, jūs nenorėsite jų“.

„Iš likusių 95 jums leis pasirinkti išvardijant jų pliusus ir minusus“, – pareiškė jis.

Jis pareiškė, kad įvertinus visus galimus sveikųjų embrionų privalumus ir trūkumus, tėvai galės pasirinkti vieną jų, kurį jau perkels į moters kūną, kad „taptų jų vaiku“.

Embrionus klasifikuos

Profesoriaus teigimu, embrionai bus sugrupuoti į kategorijas ir perduoti tėvams „įvertinti“.

„Pirmojoje kategorijoje bus labai retos, negydomos, baisios ligos. Ji sieks nuo vieno iki dviejų procentų visų embrionų“, – tikina J. Greely.

Kitą kategoriją sudarytų kitos įvairios ligos. Trečiąją sudarytų kosmetiniai skirtumai, pavyzdžiui, plaukų ar akių spalva. „Mes dar pernelyg nesame čia pažengę, tačiau būsime“, – tvirtina ekspertas.

Ketvirtąją kategoriją sudarys elgesio ypatumai. „Manau, kad čia mūsų galimybės bus ribotos. Mes negalėsime pasakyti, „šis vaiko galimybės yra 1 proc. geriausiųjų pagal intelektą“. Tikriausiai mes galėsime pasakyti, kad „šis vaikas turi 60 proc. atsidurti tarp geriausiųjų“.

Anot mokslininko, faktas, kad genų inžinerijos dėka atsiras galimybė išvengti tam tikrų ligų ir kitaip „nesveikų vaikų“, reiškia, kad moterų nėštumas natūraliu keliu gali būti laikomas neatsakingu elgesiu.

„Šalyse, kuriose yra visuotinė sveikatos apsauga, vaikų gimdymas tokiu būdu gali tapti stigma“, – aiškina jis.

Pasak jo, naujasis gimdymo metodas suteiks galimybių vienos lyties poroms susilaukti jų pačių genų vaikų.

Maža to, profesorius paminėjo pavyzdį, kuris sukrės daugelį: „Kas, jeigu moteris nuspręs pasinaudoti savo pačios kiaušinėliais ir sperma, ir tuomet susidariusį embrioną persikelti į savo pačios gimdą?“

Pasak mokslininko, mažai tikėtina, kad kas nors tam ryšis, tačiau „gyvename dideliame pasaulyje“.

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus