Kaip be streso susitvarkyti namus

Jeigu visą pavasarį atidėliojote generalinį namų tvarkymą iš baimės dėl jo masto, tai mūsų patarimai padės susidoroti su šia itin varginančia ir nemalonia užduotimi.Kad būtų lengviau įveikti visą namų atnaujinimo programą, padalykite ją į dalis. Prisiminkite svarbią laiko vadybos taisyklę: dramblį reikia valgyti po kąsnelį!Pirmoji diena: atsikratykite šlamštoIšmeskite ir išdalykite viską, kas nereikalinga. Daiktus, kurių jums neprireiks iki žiemos, sudėkite į dėžes, lagaminus ir išneškite kuo toliau nuo akių – į palėpę, sandėlį, rūsį – arba užkelkite ant antresolės.

Peržiūrėkite spintą, atrinkite žieminius drabužius ir palikite vasarinius. Padarykite reviziją vaistinėlėje, vonios lentynėlėse, virtuvės spintelėse, išmeskite pasenusius produktus.

Antroji diena: išplaukite langus

Naudokite specialų langų valiklį. Nušluostykite rėmus, palanges ir žaliuzes. Išskalbkite užuolaidas ir pakabinkite dar drėgnas, kad nereikėtų lyginti.

Trečioji diena: išplaukite grindis, nušluostykite sienas, nuvalykite dulkes

Apsiginkluokite dubenimis, kibiru su vandeniu, šluota ir daugybe skudurų ir kempinėlių. Pradėkite valyti nuo šviestuvo ir leiskitės vis žemiau. Išplaukite sunkiai prieinamas vietas po stalais, sofomis, lovomis.

Į dubenį su vandeniu, skirtu sienoms plauti, įlašinkite truputį indų ploviklio. Jis padės įveikti nešvarumus ir riebalų dėmes. Plaunamus tapetus nušluostykite drėgna kempine, o popierinius galima nusiurbti dulkių siurbliu.

Ketvirtoji diena: baldai ir tekstilė

Išsiurbkite kilimus ir minkštus baldus. Pliušinius ir aksominius apmušalus galima nušluostyti drėgnu skudurėliu. Jei pagalvėlių ir apklotų negalima skalbti, atiduokite juos į valyklą.

Sutvarkykite indaują ir knygų spintą.

Penktoji diena: skirkite dėmesio technikai

Atitirpdykite ir išvalykite šaldytuvą. Išvalykite viryklę ir orkaitę, mikrobangų krosnelę, virdulį, garų surinktuvą ir kitą buitinę techniką. Patikrinkite, ar viskas veikia.

Nušluostykite kompiuterį ir sutvarkykite rašomąjį stalą.

Ir būtinai įteikite sau specialų prizą už pergalę!

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus