Kodėl žydai nevalgo juodųjų ikrų ir dar 10 įdomybių apie košerinę virtuvę

Daugumai žmonių košerinė virtuvė asocijuojasi su griežtais mitybos suvaržymais, pavyzdžiui, su atsisakymu vartoti kiaulieną ir draudimu maišyti mėsą su pieno produktais. Paprastai tuo mūsų žinios apie tai, ką valgo tikintys žydai, ir apsiriboja.Pateiksime keletą įdomių faktų, kurie praplės jūsų supratimą apie košerinę mitybą.*Žydai nevalgo krevečių, austrių, midijų ir kitų jūrų gėrybių. Su žuvimi taip pat nėra paprasta: negalima valgyti tų rūšių, kurios neturi pelekų ir žvynų, pavyzdžiui, šamo, eršketo. Atitinkamai eršketiniai ikrai (juodieji) yra netinkami košerinei mitybai, o lašišiniai (raudonieji ) laikomi košeriniais.Taip kepami tradiciniai macai

*Leidžiama valgyti tų gyvūnų mėsą, kurie yra kramtantys arba atrajojantys ir turi porines kanopas, pavyzdžiui, karvių, avių, ožkų, briedžių. O gyvūnai, kurie turi tik vieną šių požymių (kiaulės ar triušiai), yra draudžiami.

*Beje, kupranugarių žydai taip pat nevalgo, bet dėl kitos priežasties – tiksliai nežinoma, į kurią kaklo vietą reikia smeigti peilį.

*Maistui negalima naudoti kraujo, todėl iš mėsos jis turi būti kruopščiai ištrauktas. Tam jie apibarsto skerdieną specialia rupia druska, kuri sugeria skysčius, po to mėsa nuplaunama tris kartus.

*Žydai nevartoja maistui užpakalinių gyvūnų galūnių, nes sėdmenų nervas ir prie jo priglundančios kraujagyslės nepriskiriami prie košerinių. Paprastai užpakalines kojas jie atiduoda netikintiems mėsininkams.

Žydiškos spurgos

*Bet koks alus, degtinė ir romas yra košeriniai gėrimai, o vynas turi būti pagamintas tik žydų.

*Religingų žydų namuose turi būti atskirų indų, skirtų gaminti bei valgyti mėsos ir pieno produktams, nekalbant apie stalo įrankius, pjaustymo lentas, puodus, rankšluosčius. Taip pat turi būti atskiros kriauklės, darbinio stalo paviršiai. Šaldytuve tokie produktai išdėstomi ant atskirų lentynų.

*Suvalgius pieno produktą, mėsos patiekalą galima valgyti ne anksčiau kaip po valandos. O po mėsos patiekalo pieno produktą – tik po šešių valandų! Žuvį, kiaušinius, daržoves ir vaisius galima valgyti su kuo nori ir kada nori.

*Košerinės taisyklės griežtai draudžia vartoti maistui vabzdžius (išskyrus skėrius), o medų galima.

*Pelėsiniai sūriai laikomi netinkamais košerinei virtuvei. Paprastai vartojami sūriai, pagaminti su dirbtinai išaugintais fermentais.

Košerinis maistas

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus