Specialistai apie internete plintančius itin pavojingus žaidimus: tėvai privalo veikti nedelsiant

Pasirodė signalų, kad Lietuvoje vaikai internete pradeda žaisti pavojingus žaidimus, skatinančius žalotis ir žudytis. Psichologai pataria atkreipti dėmesį į pasikeitusį vaiko elgesį ir kalbėtis, o kilus įtarimams, kad vaikas įsitraukė į pavojingą veiklą kreiptis į policiją, kad ši surastų kurstytojus. Neseniai viena savižudybes kurstanti grupė socialiniame tinkle buvo pastebėta ir panaikinta.

Vienos Gargždų mokyklos mokinių tėvai sulaukė psichologės laiško, raginančio atkeipti dėmesį, kokius žaidimus socialiniuose tinkluose žaidžia jų vaikai. Šio žaidimo sumanytojas Filipas Budeikinas pernai suimtas įtariant mažiausiai 15-os paauglių privedimu iki savižudybės.

Tačiau panašių pavojingų grupių socialiniuose tinkluose liko. Apie tai psichologei prasitarė penktokas, parodęs rusišką vaizdo įrašą telefone.

„Pradėjau skaityti internete straipsnius, kas yra parašyta apie tai rusų kalba, lietuvių kalba ir man kilo nerimas, kad vaikai domisi tokiais žaidimais. Tai kaip prevencinę priemonę išsiunčiau tėvams žinutes, kad atkreiptų dėmesį, kuo domisi jų vaikai. Paskambinau ir tai mamai, mama žinojo, kad vaikas domisi tuo žaidimu, bet sakė nežaidžia, o tik domisi“, – teigė Loreta Koverienė, mokyklos psichologė.

Specialistai pabrėžia, kad tokie žaidimai ir siunčiamos užduotys iš tiesų gali stipriai paveikti jautrią vaiko psichiką, tačiau jokios mistikos ar problemų sprendimo juose nėra, o tokių žaidimų ar vadinamųjų mirties grupių kūrėjai yra nusikaltėliai, kurie turi būti baudžiami už kurstymą nusižudyti. Todėl tėvai pamatę, kad vaikai socialiniuose tinkluose įtraukti į tokią pavojingą veiklą, turi kreiptis į policiją.

Siekiant, kad vaikas nepatektų į pavojingas grupes psichologai pataria tėvams kuo daugiau bendrauti su vaiku, domėtis, ką jis veikia socialiniuose tinkluose, prašyti apie tai papasakoti. Tačiau rėkimas, grasinimas ar griežtas reikalavimas kalbantis su paaugliu tikrai nepadės.

 

 

LNK

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus