Anglijos lietuvis prisipažino atlikęs egzekuciją pagyvenusiai britei

Šių metų rugpjūčio 16 d. Redingo (Reading) karūnos teisme 24 m. lietuvis Tautvydas Narbutas pripažino kaltę dėl 81 m. Albertinos Choules netyčinio nužudymo ir aukos kūno sudeginimo jos namuose.

Iš Kelmės kilęs lietuvis ilgai neigė savo kaltę dėl praėjusių metų liepos 6 d. įvykusios žmogžudystės, tačiau prisipažino, kai prokurorai sutiko jam skirti lengvesnę laisvės atėmimo bausmę dėl netyčinės žmogžudystės, nes paaiškėjo, kad kaltinamasis serga psichine liga.

Pagyvenusi moteris buvo nužudyta savo 2 milijonų svarų vertės name, šalia Londono esančioje Bakingšamyro (Buckinghamshire) grafystėje, o jos kūną T. Narbutas vėliau sudegino. Prieš savo žūtį moteris spėjo iškviesti policijos pareigūnus, kuriems pranešė apie įsibrovėlį. Policininkai aptiko T. Narbutą prie degančio pensininkės kūno. Sulaikomas lietuvis priešinosi Thames Valley policininkams ir jam buvo pateikti du kaltinimai dėl bandymo sukelti sunkių kūno sužalojimų, tačiau šių kaltinimų vėliau buvo atsisakyta.

Kol vyksta žmogžudystės byla, sulaikytas lietuvis kalinamas Woodhillo kalėjime, iš kurio jis per transliuojamą vaizdo įrašą pateikė savo prisipažinimą dėl netyčinės žmogžudystės.

Nužudytoji gyveno Marlou (Marlow) miestelyje. Moteris propagavo itin asketišką gyvenimo būdą – nenaudojo elektros, neturėjo indaplovės ar skalbyklės, pasišviesdavo dujiniais žibintais. Našlė leisdavo visiems norintiems naudotis savo kieme įkurtu budistiniu taku, kurį ji buvo sukūrusi dar su vyru, verslininku, kuris 2004-aisiais mirė nuo vėžio. Moters artimieji tikino, kad ji buvo labai nesavanaudiška, paprasta, ypatinga asmenybė. Moteris mėgdavo rūpintis aplinka, kruopščiai prižiūrėjo sodą, augino šunį.

Galutinis nuosprendis T. Narbutui bus paskelbtas šių metų spalio 3 d., kai medikai surinks daugiau įrodymų dėl kaltinamojo sveikatos būklės.

ANGLIJA.today

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus