Trečiadienį laimėjusi pirmąjį parlamento balsavimą dėl įstatymo projekto, kuris leistų pradėti Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) procesą, ketvirtadienį šalies vyriausybė paskelbė savo “Brexit” planą, praneša naujienų agentūra AFP.
Londonas siekia sukurti “naują, pozityvią ir konstruktyvią Didžiosios Britanijos ir ES partnerystę, kuri būtų naudinga abiem pusėms”, šalies parlamente pristatydamas 77-ių puslapių dokumentą sakė “Brexit” ministras Deividas Deivisas (David Davis).
Dokumente teigiama, kad palikusi Bendriją Jungtinė Karalystė (JK) stengsis sukurti naują mechanizmą su prekyba susijusiems ginčams spręsti bei priims naujus imigracijos ir muitų įstatymus.
Plane raštu išdėstyti ir 12 “Brexit” derybų tikslų, kuriuos Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) pirmą kartą paskelbė praėjusį mėnesį pasakytoje ir itin svarbia laikomoje kalboje.
“Baltojoje knygoje” (white paper), paskelbtoje praėjus vos dienai po to, kai šalies vyriausybė įtikinama persvara laimėjo pirmąjį parlamento balsavimą dėl “Brexit” derybų inicijavimo, dar rašoma, kad šalis pasitrauks iš bendrosios ES rinkos. Tai ji padarys siekdama pati kontroliuoti imigracijos iš ES srautus.
Didžioji Britanija su Briuseliu taip pat sieks sudaryti naują susitarimą dėl muitų, kuris leistų jai savarankiškai sudaryti prekybos sutartis su kitomis pasaulio šalimis.
D. Deivisas teigė, kad JK tikslas – sukurti stiprią, alternatyvią partnerystę su Briuseliu.
“Ši vyriausybė nesieks viena koja likti Bendrijoje ir nerengs antro referendumo dėl narystės ES, – rašoma dokumente. – Vietoj to, mūsų siekiama strateginė partnerystė tarp ES ir JK sustiprins laisvąją prekybą ir leis kiek įmanoma glaudžiau bendradarbiauti esminiais klausimais, tokiais kaip saugumas, užsienio politika bei mokslas ir technologijos.”