Emigrantai turės galimybę gauti lengvatines būsto paskolas Lietuvoje
Lietuvių, gyvenančių užsienyje ir norinčių gauti būsto paskolą Lietuvoje, galimybės ribotos. Bankai tokių klientų nenori, prašo didelių pradinių investicijų ar siūlo didesnes, nei įprasta, palūkanas. Finansų rinkos novatoriais nusprendė tapti Lietuvos kredito unijos, teiksiančios lengvatines būsto paskolas emigrantams.
Tikimasi prisidėti sukuriant emigrantams sąlygas ateityje grįžti į Lietuvą
Šeimos kredito unijos administracijos vadovas Žygimantas Valys teigia, kad noras įsigyti būstą, pagerinti savo gyvenimo kokybę ir užsitikrinti saugumą svarbus gyvenantiesiems tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. „Tikiuosi, kad mūsų inicijuotas socialinis projektas „Namai Lietuvoje“ emigrantams padės ne tik įsigyti būstą Lietuvoje, bet ir ateityje palengvins grįžimą į Lietuvą“.
Emigrantai vis dažniau investuoja į nekilnojamą turtą Lietuvoje
Nekilnojamojo turto agentūros „Capital” ekspertė Patricija Bubulaitė teigia, kad emigrantai vis dažniau domisi butų ar namų įsigijimu Lietuvoje. Anot jos, tie lietuviai, kurie planuoja netolimoje ateityje grįžti gyventi į Lietuvą, dažnausiai renkasi namus užmiestyje. Tie, kas tokių planų dar neturi, būsto įsigijimą vertina kaip investiciją – perka butus ir vėliau ieško nuomininkų.
„Ribotos galimybės gauti kreditą iki šiol buvo reikšmingiausias veiksnys, stabdantis pirkimo procesą. Jei būsto paskolą bus galima gauti palankiomis sąlygomis, būsto paklausa tarp emigrantų turėtų dar labiau augti“, – įsitikinusi P. Bubulaitė.
Vertins emigrantų kredito riziką
Ž. Valys teigia, kad papildomų reikalavimų užsienyje gyvenantiems lietuviams, norintiems įsigyti nekilnojamą turtą Lietuvoje, unija netaikys.
„Kredito įstaigos skeptiškai vertina užsienyje gaunamas pajamas ir susiduria su sunkumais vertinant Lietuvos piliečių kredito istoriją užsienyje. Norint suteikti emigrantams būsto paskolas tokiomis pat sąlygomis kaip ir asmenims, dirbantiems Lietuvoje, būtina tiksliai įvertinti emigrantų kredito riziką“, – procesą komentuoja Ž. Valys.
Šeimos kredito unija jau gavo asmens duomenų valdytojo statuso registraciją Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, artimiausiu metu ketinama registruotis ir Skandinavijos šalyse. Be to, šiuo metu pasirašomos sutartys su vietiniais kreditų biurais, o tai kredito unijai suteiks prieigą prie užsienyje gyvenančių lietuvių kreditų istorijų.
Teiks ir nuomos administravimo paslaugas
Nemaža dalis emigrantų nori įsigyti būstą ir jį išnuomoti, tačiau gyvenant užsienyje tai nėra taip paprasta – reikia ne tik gauti pinigus už nuomą, sumokėti už komunalines paslaugas, bet ir prižiūrėti patį turtą.
Šeimos kredito unija savo nariams, prireikus, siūlo naudotis ir partnerių teikiamomis turto valdymo paslaugomis. Kredito unijos nariui būnant užsienyje, jo turtas bus nuomojamas ir administruojamas, o lėšos nukreipiamos paskolos dengimui.
Paraiška – internetu, atsakymas dėl paskolos – per vieną darbo dieną
Šeimos kredito unijos administracijos vadovo teigimu, suteikti atsakymą dėl paskolos asmeniui negrįžus į Lietuvą buvo vienas pagrindinių tikslų kuriant šį produktą.
„Paraiškos dėl paskolos yra priimamos Šeimos kredito unijos interneto svetainėje. Preliminarus pasiūlymas yra pateikiamas per vieną darbo dieną, o galutinis – dvi darbo dienas nuo paprašytų dokumentų gavimo. Ateityje vertinimo procesą ketinama dalinai automatizuoti, tad ilguoju laikotarpiu šie terminai trumpės“, – užtikrina Ž. Valys.
Konsultuos Londone
Šeimos kredito unija kol kas neplanuoja atstovybės kūrimo užsienyje, tačiau siūlo partnerių teikiamas paslaugas Londone. Finansines konsultacijas kredito unijos vardu Jungtinėje Karalystėje šiuo metu teikia kredito unijos partneriai – „UJS Group“, bendrovė turinti JK Centrinio banko Priežiūros institucijos leidimą teikti finansines konsultacijas.