„Kietasis“ „Brexit“ kelia grėsmę Didžiosios Britanijos darbo vietoms ir ekonomikos augimui, nes beveik kiekvienas šalies didmiestis eksporto požiūriu į Europos Sąjungą (ES) yra orientuotas labiau negu į bet kokią kitą rinką, rodo tyrimų įmonės „Centre for Cities“ atliktos analizės rezultatai.
Kad galėtų kompensuoti eksporto į ES sumažėjimą po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos bloko, Didžiosios Britanijos miestams teks smarkiai padidinti prekybos su kitomis valstybėmis apimtis, pažymi „Centre for Cities“ ekspertai.
Kaip parodė tyrimas, kuriame apžvelgtas laikotarpis nuo 2014 metų, beveik pusė, arba 46 proc. produkcijos, eksportuojamos iš Didžiosios Britanijos didmiesčių, iškeliauja į ES šalis. Tuo tarpu JAV tenka tik 15 proc. šio eksporto, o Kinijai – vos 4 procentai.
„Centre for Cities“ tyrimas parodo, kaip svarbu po „Brexit“ sudaryti naują Didžiosios Britanijos ir ES prekybos susitarimą, rašo britų dienraštis „The Guardian“.
Nors Didžiosios Britanijos miestai užima tik 8 proc. šalies teritorijos, jiems tenka 54 proc. šalies gyventojų, 62 proc. šalies eksporto ir 60 proc. šalies darbo vietų, pažymima tyrimo ataskaitoje.
„Centre for Cities“ skaičiavimais, Didžiosios Britanijos miestai savo eksportą į Kiniją turės padidinti maždaug du kartus, kad galėtų kompensuoti prekių eksporto į ES 10 proc. sumažėjimą.
Iš Didžiosios Britanijos miestų nuo Europos rinkos labiausiai priklausomas Ekseteris – ES tenka net 70 proc. šio miesto eksportuojamos produkcijos.
O Plimutas, Bristolis, Mansfildas, Kardifas ir Aberdynas į ES eksportuoja 60 proc. savo produkcijos.