„Google“ atidaro dirbtinio intelekto tyrimų centrą Kinijoje

JAV technologijų bendrovė „Google“ trečiadienį paskelbė atidarysianti naują dirbtinio intelekto tyrimų centrą (AI) Pekine, nors paieškų paslaugų teikimas šalyje vis dar užblokuotas.

Dirbtinis intelektas, ypač mašininis mokymasis, – viena iš sričių, prikausčiusių dėmesį tokių technologijų milžinių, kaip JAV „Google“, „Microsoft“ ir „Facebook“ bei jų konkurenčių iš Kinijos – „Alibaba“, „Tencent“ ir „Baidu“.

Anot „Google“, toks centras bus pirma tokio pobūdžio struktūra Azijoje ir tikimasi jame „įdarbinti vietos talentus“.

Kinija taip pat rodo didelį susidomėjimą AI centro įkūrimu ir visapusiškai palaiko šią iniciatyvą, tikėdamasi prisivyti Jungtines Valstijas.

Dirbtinio intelekto tyrimai, tikimasi, padės patobulinti daug įvairių technologijų, nuo autonominių automobilių ir automatizuotų gamyklų iki veidų atpažinimo programinės įrangos.

„Kad ir kur įvyktų persilaužimas ir būtų priimti esminiai sprendimai – Silicio Slėnyje, Pekine ar kur kitur, AI gali žymiai pagerinti kiekvieno žmogaus gyvenimą, viso pasaulio mastu“, – sakė vyriausioji „Google Cloud AI“ mokslininkė Fei Fei Li (Fei-Fei Li).

Mokslinių tyrimų centrui, jungiančiam panašius centrus Londone, Niujorke, Toronte ir Ciuriche, vadovaus nedidelė grupė iš šiuo metu jau veikiančio biuro Pekine.

JAV technologijų milžinė turi du biurus Kinijoje, kuriuose dirba pusė iš 600 bendrovės darbuotojų, dirbančių pasaulinės produkcijos srityje, sakė bendrovės atstovas Tadžas Medousas (Taj Meadows).

Tačiau „Google“ paieškos sistemos ir keletas kitų paslaugų Kinijoje uždraustos. Šalis pastaraisiais metais įveda vis griežtesnes taisykles ir apribojimus užsienio bendrovėms, įskaitant papildomą cenzūrą.

Kinija daugelį metų cenzūruoja turinį, kuris, jos nuomone, „politiškai jautrus“, naudodama vis įmantresnius filtrus, kuriuos kritikai praminė „didžiąja Kinijos ugniasiene“.

Tuo pat metu Kinija vis aktyviau skverbiasi į dirbtinio intelekto sritį. Liepą Kinija paskelbė apie savo nacionalinį AI planą, ragindama šalį vytis Jungtines Valstijas. Tačiau jos pasiekimai šioje srityje sukėlė susirūpinimą, ypač tarp žmogaus teisių gynimo grupių, kurios baiminasi, kad Kinija dirbtinį intelektą gali panaudoti savo piliečiams kontroliuoti.

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus