Lietuvė dešimt dienų buvo laikoma mirusia

 Už mėnesio devyniasdešimt penktojo jubiliejaus sulauksianti močiutė Angelė rankose laiko savo mirties liudijimą. Nors senolė čia, gyva ir išmintinga sėdi ir šnekučiuojasi anūko namuose, tokį mirties liudijimą jai išrašė Kaune įsikūrusi šeimos klinika.  

Liudijime parašyta, kad močiutė Angelė mirė balandžio ketvirtą dieną šiuose namuose nuo smegenų infarkto sukeltų pasekmių.

 Žinią sužinojo anūkas

Kad močiutė oficialiai mirusi sužinojo jos anūkas, kartu su žmona nuvykęs, kaip įprastai į Panevėžį, kur deklaruota močiutės gyvenamoji vieta, atsiimti jai priklausančios pensijos. Jokios pensijos močiutės globėjai negavo, mat paaiškėjo, kad jų močiutė mirusi.

Vieninteliai senolės Angelės artimieji – anūkas su žmona iš Panevėžio grįžo nieko nepešę. Visose įstaigose – tiek, sodroje, tiek registrų centre sakė vieną ir tą patį – sistema rodo, kad močiutės nėra gyvųjų tarpe. Šokiruojančią žinią išgirdusiai beveik šimto metų močiutei iškart suprastėjo sveikata. Senolė dar iki šios akimirkos negali patikėti, kad ją palaidojo gyvą.

Pasirodo, mirties liudijimas buvo išrašytas Lašo šeimos klinikoje Kaune, kurioje močiutė ne per seniausiai buvo užregistruota. Šeima puolė aiškintis situacijos, tačiau gydytojai numojo ranka, sakydami, kad tai menka problema ir kad klaida tuoj bus ištaisyta.

Gydytojas supainiojo dokumentus

Klinikos direktorius patvirtina, kad šios šeimos gydytojas iš tiesų supainiojo duomenis, įvesdamas juos į sistemą, o pastebėjęs neva iškart juos ištaisė. Ir patikino, kad apie klaidą šeimai nebuvo pranešta, nes nebuvo matyti problemos.

Tačiau, pasirodo, jog registrų centras, negavo mirties liudijimo anuliavimo tą pačią dieną. Kone dešimt dienų močiutė Angelė buvo laikoma mirusia. Kodėl taip atsitiko, paaiškinti niekas negali. Gydytojas dievagojasi, kad mirties liudijimą tikrai anuliavo, tačiau matyt, nesuveikė pati sistema, todėl savo kaltės šioje situacijoje teigia nematantis.

Tuo tarpu, oficialiai mirusiai močiutei ir jos šeimai, dėl sistemos klaidos, reikėjo praeiti kryžiaus kelius. Jokios įstaigos moters nepriėmė, jokios paslaugos nebuvo teikiamos iki pat balandžio pabaigos, mat oficialiai močiutė buvo mirusi.

Registrų centras patvirtina, kad klinika oficialiai mirties akto įrašą anuliavo praėjus devynioms dienoms po jo paskelbimo. Šoką patyrusi šeima kreipėsi į advokatą ir ruošiasi paduoti kliniką į teismą dėl moralinės žalos atlyginimo.

 

 

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus