Plinta šiurpą keliantis „žaidimas“: paaugliai verčiami nusižudyti

Šiame straipsnyje pateikiama informacija yra skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Atversdami straipsnį patvirtinate, kad straipsnio turinio informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.

Rusijoje kilęs „žaidimas“, kuris dar vadinamas „Mėlynuoju banginiu“, šiurpina pasaulį. „Žaidimo“ organizatoriai paaugliams liepia save žaloti, atlikti pavojingas užduotis ir galiausiai priverčia nusižudyti.

Plinta socialiniuose tinkluose

Kaip rašo Rferl.org, šis „žaidimas“ turi kelis pavadinimus – „Mėlynasis banginis“ (rus. sinij kit), „Tylus namas“ (rus. tichij dom), „Banginių jūra“ (rus. more kitov), „Pažadink mane 4.20“ (rus. razbudi menia v 4.20) ir kt. Jo dalyviais tampama prisijungus prie specialių grupių socialiniuose tinkluose ir paskelbus atitinkamą raktažodį.

Šios socialiniuose tinkluose plintančios grupės gerokai neramina psichikos sveikatos specialistus ir valdžios pareigūnus. Aktyvistai ragina sutelkti dėmesį į veiksnius, kurie skatina jaunuolius domėtis tokiais „žaidimais“, tuo metu politikai linkę manyti, kad „Mėlynojo banginio“ fenomenas yra dar vienas argumentas stiprinti informacijos kontrolę internete.

Judėjimo išpopuliarėjimas siejamas su keliomis rezonansinėmis paauglių mirtimis. Socialiniuose tinkluose netruko pasklisti informacija, kad tie vaikai tariamai priklausė „slaptoms grupėms“, nors faktinio patvirtinimo tam nebuvo rasta.

Rusijos policija praneša pradėjusi tyrimą dėl savižudybių skatinimo ir sulaikiusi vieną asmenį.

„Žaidimas“ prasideda

Jaunuoliui siekiant pradėti „žaisti,“ tenka atlikti tam tikrą testą. Grupės administratorius dalyvį priima tik tada, kai užduoda kelis klausimus, siekdamas išsiaiškinti paauglio psichikos būklę ir pasiryžimą nusižudyti.

Vienas žurnalistas bandė tapti tokio „žaidimo“ dalyviu, apsimetęs paaugle mergina, ir sulaukė įspėjančios žinutės, kad „nebėra kelio atgal“.

1

Tuomet administratorius paaiškino taisykles: apie atliekamas užduotis niekas negali sužinoti, o kaip įrodymą privalu atsiųsti nuotrauką ar vaizdo įrašą. Per 50 dienų bus pateikta 50 užduočių.

„Asmeniniu banginiu“ prisistatęs kuratorius rašė: „Aš tau padėsiu viso žaidimo metu. Paskutinę dieną žaidimas baigsis. Jeigu mirsi, laimėsi. Jeigu ne, mes tau padėsime. Ar tu pasiruošusi?“

Šiurpą keliančios užduotys

Visų šių judėjimų esmė yra paauglius masinančių „specialių taisyklių“ nustatymas. Nors pagrindinė užduotis – nusižudyti, tačiau iki „galutinio tikslo“ jaunuoliai turi atlikti ne vieną užduotį, kuri kelia skausmą.

Pavyzdžiui, liepiama ant rankos išsipjaustyti banginį. Visas užduotis paaugliai yra verčiami filmuoti ir fotografuoti. Moderatorius nusprendžia, kai vaikas „pasiruošęs“, ir įtikina jį, kad vienintelė jo išeitis – savižudybė. Bandantiems pasitraukti iš šio „žaidinimo“ vaikams yra grasinama, kad bus susidorota su jų artimaisiais.

2

 

Tragiškų mirčių neišvengta ir baiminamasi, kad jų tik daugės. Žiniasklaidoje ir socialinėse medijose pasklido žinia, kad penkiolikmetė iškrito iš keturiolikos aukštų daugiabučio, dar kita keturiolikmetė žuvo partrenkta traukinio.

Detektyvai įtaria, kad tai yra „Mėlynojo banginio“ „galutinės užduotis“ įvykdymas.

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus