Škotijos lyderė pasmerkė buvusių Katalonijos ministrų sulaikymą

Škotijos premjerė Nikola Stardžen (Nicola Sturgeon) kritikavo aštuonių buvusių Katalonijos ministrų sulaikymą dėl jų indėlio į regiono nepriklausomybės paskelbimą ir ragino krizę spręsti demokratiniu keliu.

„Nesutarimas dėl Katalonijos ateities yra politinis“, – tviteryje rašė Škotijos nacionalinės partijos (SNP), pasisakančios už Škotijos nepriklausomybę nuo Jungtinės Karalystės, vadovė.

„Jis turėtų būti sprendžiamas demokratiniu keliu, o ne įkalinant politinius oponentus“, – pridūrė N. Stardžen.

Ispanijos teismas penktadienį rengėsi išduoti arešto orderį buvusiam Katalonijos lyderiui Karlesui Pučdemonui (Carles Puigdemont) suimti. Baudžiamojon atsakomybėn jį taip pat norima patraukti dėl jo vaidmens paskelbiant ginčijamą regiono nepriklausomybę. Tačiau manoma, kad buvusio regiono lyderio sulaikymas gali dar labiau pagilinti rimčiausią kelių pastarųjų dešimtmečių politinę krizę Ispanijoje.

Europos arešto orderis turėtų būti išduotas praėjus dienai po to, kai didelei daliai K. Pučdemono ministrų kabineto narių buvo skirtas ikiteisminis kardomasis kalinimas.

„Nepaisant to, ką manote apie Kataloniją, įkalinti (tautos) išrinktus lyderius yra neteisinga, ir tai turėtų pasmerkti visi demokratai“, – teigė Škotijos premjerė.

K. Pučdemono vyriausybė, nepaisydama teismo draudimo, spalio 1 dieną surengė referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės.

Ispanijos policija mėgino jam sutrukdyti, tačiau tą darė nesėkmingai. Brutaliais veiksmais pareigūnai tuomet papiktino ne tik Kataloniją, bet ir visą tarptautinę bendruomenę.

Tuo tarpu praėjusį penktadienį Katalonijos parlamentas paskelbė regiono nepriklausomybę.

2014 metais SNP ir kitos už Škotijos nepriklausomybę pasisakančios partijos pralaimėjo balsavimą dėl regiono atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės. Tuomet už Škotijos nepriklausomybę pasisakė 45 proc. balsavusiųjų, prieš – 55 proc.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus