Vokietijos centrinis bankas: “Brexit” – ne dingstis “bausti” Sitį

Vokietijos centrinio banko vykdomosios valdybos narys dr. Andreasas Dombretas (Andreas Dombret) pareiškė, kad britų balsavimas palikti Europos Sąjungą neturėtų tapti dingstimi “bausti” Sitį, informuoja BBC.

Pasak Bundesbanko vykdomosios valdybos nario, požiūris į “Brexit” turėtų būti “pragmatiškas”.

Nors A. Dombretas pripažino, kad dalis darbo vietų gali būti prarasta, jis tiki, kad Londonas išliks “svarbiausiu finansų centru Europoje”.

“Mano pareiga užtikrinti, kad perėjimas būtų kiek įmanoma sklandus, ir mes galime pažadėti, jog būsime kiek įmanoma pragmatiški”, – sakė jis.

Kartu A. Dombretas pridūrė nemanąs, kad “Brexit” bus “nerizikingas”. Privačiame susitikime, vykusiame vasarį Frankfurte, jis sakė, kad Londono, kaip finansinių paslaugų vartų į ES, statusas gali nukentėti. Bet jis aiškiai leido suprasti, kad Vokietija į Jungtinę Karalystę žvelgia kaip į sąjungininkę, kai kalbama apie pasaulinių reguliavimo standartų laikymąsi. Ir jis pripažino abipuses rizikas.

“Aš matau rizikų ne tik Londonui; matau rizikų ir Vokietijai bei likusiai Europai. Jeigu “Brexit” turės įtakos ekonominėms aplinkybėms, jo padariniai bus jaučiami ne tik Didžiojoje Britanijoje, juos pajus ir likusi Europa, – sakė jis. – Šią situaciją vertinu kaip dviejų eismo krypčių gatvę. Žinoma, išlaidų bus, bet dar per anksti sakyti, kokios jos bus ir su kokiomis nenumatytomis išlaidomis teks mums susidurti”.

Paklaustas, kiek darbo vietų gali būti perkelta iš Jungtinės Karalystės, šaliai pasitraukus iš ES, A. Dombretas atsakė: “Skaičių būtų labai sunku dabar numatyti. Darbo vietos nebūtinai bus perkeltos į kitas Europos šalis, galbūt dalis jų bus perkelta į Jungtines Valstijas. Nemanau, kad darbo vietos, jei jos bus perkeltos iš JK, bus nukreiptos į vieną miestą. Ir tai nėra blogai, nes tokiu atveju rizikos pasiskirstys per kelis finansų centrus. Finansinio stabilumo požiūriu, čia įžvelgiu tam tikros naudos”.

 

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus