Vyriausiasis ES derybininkas dėl “Brexit” išdėstė sąlygas deryboms

Vyriausiasis Europos Sąjungos (ES) derybininkas dėl “Brexit” Mišelis Barnjė (Michel Barnier) įspėjo dėl “itin rimtų pasekmių”, jei Didžioji Britanija iš ES išstos nepasiekusi jokio susitarimo. Politikas taip pat išdėstė 28 valstybių narių bloko sąlygas deryboms. Anot M. Barnjė, Didžiajai Britanijai norint per dvejus metus pasiekti išstojimo susitarimą, reikia atsižvelgti į tris sąlygas, informuoja “Deutsche Welle”.

Politikas tvirtino, kad abi pusės turėtų vesti derybas geranoriškai, panaikinti neaiškumus, susijusius su piliečiais, pinigais ir sienomis bei derėtis tinkama tvarka. ES vyriausiojo derybininko teigimu, žlugus deryboms, vyrautų visiška nežinia, o ES netenkintų “jokio susitarimo” padėtis. Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei (Theresa May) oficialiai pradėti “Brexit” derybas ketina kovo 29-ąją dieną.

M. Barnjė pareiškė, kad didžiausias dėmesys derybose turi būti skiriamas piliečiams. Anot politiko, studentai iš Lenkijos ir Didžiojoje Britanijoje dirbančios slaugės iš Rumunijos susiduria su didele nežinia dėl teisės gyventi Didžiojoje Britanijoje ir darbo rinkos, pensijos, socialinės apsaugos bei švietimo prieigos.

“Jų kaip ES piliečių teisių užtikrinimui bus teikiama visiška pirmenybė nuo pat derybų pradžios”, – teigė derybininkas.

M. Barnjė taip pat teigė, kad Didžioji Britanija nesulauks jokios bausmės dėl išstojimo, bet, anot politiko, sąskaitos privalo būti suvestos. “Mes neprašysime Didžiosios Britanijos sumokėti nė vieno euro už tai, su kuo šalis nesutiko būdama ES nare”.

Anot vyriausiojo ES derybininko, Sąjunga siekia tokio paties tikslo kaip ir Didžiosios Britanijos vyriausybė – pasiekti “drąsų ir ambicingą laisvosios prekybos susitarimą”. Tačiau M. Barnjė pridūrė, kad susitarimo sąlygos bus mažiau palankios nei dabartinės ir bus privaloma atsižvelgti į ES socialinius bei aplinkos standartus.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus