20 dalykų, kuriuos turite padaryti būdami 30-ies, kad geriau gyventumėte sulaukę 50-ies

Būdami jauni retai kada susimąstome, kad laikas bėga, ir viską, apie ką svajoji, reikia daryti čia ir dabar, neatidėliojant savo laimės ateičiai.Thinkinghumanity.com dalijasi vyresnių žmonių mintimis apie tai, ką jie būtų norėję padaryti, kai buvo jauni. Jų patarimai – labai gudrūs ir kartu labai paprasti, tačiau jei jums dabar apie 30 metų, laikykite tai savo „namų darbais“.

Nerūkykite. Jei pradėjote, meskite
Nerūkykite!

Bet kuris daugybę metų rūkantis žmogus jums patartų tuoj pat mesti rūkyti, bent jau pabandyti tai padaryti. Tai brangu, bjauriai kvepia ir 100 proc. sukels jums sveikatos problemų. Norite nesirgti vėžiu sulaukę 50-ies? Meskite rūkyti dabar.

Nustokite valgyti šlamštą

Galite uždirbti milijoną, kad nusipirktumėte, ką tik norite, tačiau sveikatos nusipirkti neįmanoma. Nustokite valgyti greitąjį maistą dabar.

Palaikykite santykius su tėvais ir broliais / seserimis

Normalu, jei su amžiumi jūs ir jūsų šeimos nariai pasikeitėte, o jūsų nuomonės ir požiūriai absoliučiai skiriasi, tačiau dalis to, ką jums gali duoti šeima, ir yra pamokos, kaip bendrauti su tais, su kuriais daugeliu klausimų nesutariate.

Nesikaitinkite saulėje be apsauginio kremo nuo saulės

Nudegimas

Jei nenorite anksčiau laiko atsiradusių raukšlių, odos pažeidimų ir alergijos saulei, nebūkite kvaili ir nesideginkite nepasitepę apsauginiu kremu.

Reguliariai sportuokite

Gyvenkite aktyviai, sportuokite ir neleiskite sau priaugti svorio. Pasistenkite išlaikyti normalų kūno svorį, priešingu atveju turėsite rimtų sveikatos problemų.

Pradėkite taupyti pinigus. Net vos po truputį

Taip, tai nuobodu, banalu ir visai neįdomu, bet tai būtina. Be to, tai puikus įprotis, kuris tikrai pasitarnaus ateityje.

Išmokite būti patenkinti tuo, ką turite

Išmokite džiaugtis tuo, ką turite. Tai gal ir nepadės jums tapti milijonieriumi, tačiau būsite kur kas laimingesni. Na, o jei ir tapsite turtingi, gyvensite kur kas prasmingesnį gyvenimą.

Neatidėliokite tikslų siekimo

Nesvarbu, ar norite įsigyti būstą, ar susilaukti vaikų, ar dar kartą mokytis universitete, ar išbandyti nardymą. Pradėkite šiandien. Atidėlioti yra lengva, tačiau sulaukus 30-ies laikas ima bėgti vis greičiau, ir tai, apie ką svajojate, reikia pradėti įgyvendinti šiandien.

Gerai išsimiegokite

Miegas (pixabay.com)

Pasirūpinkite, kad miegamajame naktimis būtų tamsu, nesinaudokite telefonu ar kompiuteriu prieš miegą, eikite miegoti ir ryte kelkitės tuo pačiu metu kasdien.

Rūpinkitės savo burnos higiena

Nebėkite nuo dantų gydytojo. Pajutę, kad pats laikas pas jį apsilankyti, neatidėliokite. Dantų problemos su laiku tik blogėja, o gydytojų paslaugos brangsta.

Kolekcionuokite prisiminimus, o ne daiktus

Nenorėkite sulaukti 50-ies ir suprasti, kad visą gyvenimą skyrėte tam, kas materialu. Prisiminimai nenuvertėja ir negali sudegti gaisre…

Ne tik imkite, bet ir duokite

Tai suteikia daug laimės. Duokite iš visos širdies ir nesitikėdami nieko sau.

Būkite smalsūs ir kasdien padarykite kažką, ko bijote

Neleiskite dienai praeiti be įspūdžių. Būkite smalsūs, domėkitės, rizikuokite, eksperimentuokite ir padarykite kasdien kažką, ko bijote, taip kaskart peržengdami savo paties ribas ir labiau savimi pasitikėdami.

Perskaitykite bent po 10 knygų kasmet

Poilsis

Joks 50-metis jums nepasakys, kad gailisi per mažai žiūrėjęs televizorių ar žaidęs kompiuterinius žaidimus, tačiau dauguma jų palinkėtų skaityti kuo daugiau knygų ir plėsti savo akiratį.

Kuo daugiau keliaukite

Kelionės keičia žmogų kaip niekas kitas. Naujos vietos, nauji žmonės, patirtys ir įspūdžiai bei nuotykiai.

Išmokite medituoti

Tai pareikalaus labai nedaug laiko ir pastangų, tačiau poveikis bus akivaizdus. Meditacijų naudą patvirtina ir daugelis mokslinių tyrimų.

Nustokite save lyginti su kitais

Domėkitės savimi ir nesistenkite būti panašus į kažką kitą. Tik taip galite tapti stipresni.

Rašykite dienoraštį

Pažadame, pamiršite daugiau, nei prisiminsite, tad užrašytos mintys išliks amžiams. Rašykite dienoraštį ir papildykite jį nuotraukomis – vėliau patys sau už tai padėkosite.

Įsigykite nuosavus namus

Sofa

Nesibaiminkite paskolos – kol sulauksite 50-ies, ji jau bus kone visa sumokėta.

Pasirūpinkite savo draugais

Bendraukite su tais, šalia kurių jaučiatės laimingi, ir vertinkite juos. Juokitės kartu, kvailiokite, padėkite, kai reikia. Nepamirškite bent kartą per savaitę su jais pabendrauti.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus