Jogurtas padeda kovoti su infekcijomis, teigia mokslininkai

Kasdien vartojamas jogurtas stiprina imuninę sistemą ir padeda kovoti su infekcijomis, teigia Pietų Korėjos mokslininkai.

Mokslo medicinos žurnale „Nutrients“ paskelbtame tyrime, kurį atliko Yonsei universiteto mokslininkai, pateikiami tvirti medicininiai įrodymai, kad kasdien valgant pieno produktą jogurtą, vyresnių nei 60 metų žmonių organizme sustiprinamos NK ląstelės, kurios gerai saugo nuo virusinių infekcijų.

Mokslininkai pakvietė 200 diabetu nesergančių vyresnio amžiaus žmonių dalyvauti placebu kontroliuojamajame tyrime. Savanoriai atsitiktine tvarka buvo suskirstyti į dvi grupes – viena jų dvylika savaičių vartojo placebą, o kita – jogurtą su gyvosiomis bakterinėmis kultūromis.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad palyginus su vartojusiais placebą, jogurtą gavusių tiriamųjų organizme reikšmingai išaugo NK ląstelių aktyvumas. Taip pat išaugo kovai su infekcijomis gyvybiškai svarbių baltymų – interleukino bei imunoglobulino lygis.

Mokslininkai rekomenduoja jogurtą kaip sveiką desertą, užkandį ar vieną iš geriausių pusryčių pasirinkimų. Esant normaliai žarnyno pusiausvyrai, kasdien valgant jogurtą su gyvomis bakterinėmis kultūromis, jos padeda kolonizuoti žarnyną „gerosiomis“ bakterijomis ir gerina jo veiklą. Tyrėjai teigia, kad jogurte esančios gyvosios bakterinės kultūros gali sumažinti kancerogeninių medžiagų kiekį žmogaus organizme.

Kaip ir kiti pieno produktai, jogurtas yra mokslininkų pripažintas baltymų, kalcio, kalio, magnio šaltinis. Natrio, kuris didina arterinį kraujo spaudimą, jame yra nedaug. Be to, net riebus jogurtas turi nedaug cholesterolio. Jogurte esančios aktyvios gyvosios bakterijų kultūros išskiria fermentus, skaidančius pieno cukrų laktozę, todėl jį gali toleruoti laktozei jautrūs žmonės.

ELTA

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus