Kas nutiktų, jei gertumėte tik vandenį?

Kokių tik skysčių per dieną mes neišgeriame. Rytą sutinkame su arbatos puodeliu, per pietus pasimėgaujame kava, mūsų stiklines dažnai pripildo sultys, vaisvandeniai ar net energiniai gėrimai. O juk visi žinome, kad sveikiausias gėrimas žmogui yra vanduo. Kas nutiktų, jei gertume tik vandenį ir nieko daugiau? Kokius teigiamus pokyčius pastebėtume?Pagerėjusi protinė veikla„Frontiers in Human Neuroscience“ žurnale rašoma, kad jei gertume tik vandenį, protinės veiklos pokyčius pastebėtume jau po 30 dienų. Efektyviai veiklai užtikrinti smegenims reikia daug deguonies, dalis kurio yra gaunama su vandeniu. Maždaug 75-85% smegenų sudaro vanduo, todėl papildyti jo atsargas būtina.Sulėtėjęs senėjimasNet jei jų nenaudojate, tikrai girdėjote apie drėkinamuosius kremus ir kitą kosmetiką. Drėkinti odą būtina iš vidaus – geriant vandenį. Išgeriamas sveikas vandens kiekis sulėtina senėjimo procesus, atgauvina odą ir pagerina raumenų būklę. Viename straipsnyje „Daily Mail“ buvo rašoma, kad viena 42 metų moteris per 30 dienų atjaunėjo bent dešimtmečiu, nes kasdien gėrė tik vandenį. Ji ne tik geriau atrodė, bet ir atsikratė virškinimo problemų ir ilgai kankinusio galvos skausmo.

Stipresnis imunitetas

Jei gersite pakankamai vandens, jūsų kepenys ir inkstai bus sveikesni ir efektyviau valys kraują nuo toksinų. „FullFitSure“ rašoma, kad teisingo vandens kiekio gėrimas kasdien pagerina imunitetą, padeda atsikratyti chroniško skausmo, išvengti inkstų akmenų ir kitų sveikatos problemų.

Sustiprėjusi širdis

Gali nuskambėti kaip sakinys iš liaudies medicinos, bet vanduo, kurį mes išgeriame, tarsi atskiedžia kraują, padaro jį skystesniu, sumažina kraujo spaudimą. Tai reiškia, kad sumažėja infarkto rizika. „The American Journal of Epidemiology“ publikavo šešių metų trukmės tyrimo rezultatus, kurie patvirtino – žmonės, kurie išgeria bent 5 stiklines vandens per dieną susiduria su 41 %mažesne rizika mirti nuo širdies veiklos sutrikimų.

Svoris kris lengviau

Šis vandens gėrimo privalumas atrodo savaime suprantamas – nuo vandens nestorėjama, priešingai nei nuo daugelio kitų mūsų gėrimų. Tačiau vanduo ne tik neaugina svorio, bet ir padeda jį mesti. „Health Fitness Revolution“ teigiama, kad viena stiklinė vos pabudus 24 % paspartina metabolizmą. Vanduo taip pat padeda pašalinti toksinus, kurie trukdo efektyviai deginti riebalus. Jis taip pat mažina apetitą bei gerina virškinimą. Tiesa, vos pradėję gerti sveiką vandens kiekį pastebėsite nežymų svorio augimą, nes jūsų kūnas kaups pagaliau gautą vandenį. Tačiau tai ilgai netruks ir greitai svoris pradės kristi.

Sveikesni kaulai

Jei daug judate, jūsų sanariai tikrai kenčia. Vanduo padeda atsistatyti kremzlėms ir kitiems audiniams, kurie užtikrina sklandų sanarių darbą. Tapsite lankstesni, sanariai skaudės rečiau. Sutvirtės ir kaulai, nes vanduo paskatins atsinaujinimo procesus.

Vanduo žmogui yra būtinas. Tai – gyvybės ir sveikatos šaltinis. Nemažai mūsų mėgstamų gėrimų mums kenkia ir netgi padeda pašalinti vandenį iš organizmo. Todėl gydytojai pataria – daugiau gerkite vandens ir mažiau kitų gėrimų.

 

 

technologijos.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus