Britanijos sveikatos specialistai darbdavius ragina suteikti sąlygas poilsiui

Visuomenės sveikatos specialistai ragina darbdavius labiau atsižvelgti į personalo poreikį poilsiui ir siūlo darbovietėse sudaryti sąlygas kokybiškam jėgų atgavimui.

Pervargimas ne tik mažina darbuotojų produktyvumą, bet ir sukelia miego problemų, o tai reiškia, kad žmogaus organizmas nespėja atstatyti jėgų.

Neišsimiegojęs darbuotojas yra lengviau išblaškomas, suprastėja jo atmintis, o tai reiškia mažesnį jo efektyvumą, teigia sveikatos specialistai. Jie darbdaviams turi pasiūlymą – sudaryti sąlygas darbuotojams trumpam „atsijungti“ nuo veiklos ir pailsėti ar net valandėlę nusnausti.

Kaip pavyzdys pateikiamos kelios kompanijos Londone, kurių patalpose įrengti hamakai ir net saunos darbuotojų pertraukėlėms arba rengiami specialūs mokymai, kaip pagerinti miego kokybę.

Anot visuomenės sveikatos specialistų, produktyviausias yra žmogus, kuris per parą miega 7–9 valandas. Miegantiems mažiau patariama vengti rūkalų, alkoholio ir kofeino, atsigulus į lovą nežiūrėti televizoriaus ar į išmaniųjų įrenginių ekranus. Miego kokybę taip pat pagerina reguliarus sportas bei miegas tuo pačiu paros metu.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus