Londone atsidaręs klubas tik moterims puoselėja feminizmo tradicijas

Nors Didžiojoje Britanijoje daug šimtmečių narystė džentelmenų klubuose buvo išskirtinė vyrų privilegija, nuo šiol moterys taip pat turi joms vienoms skirtų privačių klubų, kurių narės tęsia šalies aktyvių moterų tradicijas.

Pačioje Londono Vest Endo širdyje, visai netoli Oksfordo gatvės stovi penkių aukštų plytinis Britanijos karalių Jurgių epochos (1714–1830) namas.

Jame ir įsikūrė neseniai atidarytas privatus klubas „AllBright“, kuris yra naujausias Jungtinės Karalystės sostinėje, skirtas tik moterų asmeniniams ir profesiniams poreikiams.

Dirbančių moterų privataus klubo įkūrėjos 43 metų pradedančioji verslininkė Debbie Wosskow (Debi Voskov) ir buvusi žiniasklaidos grupės darbuotoja Anna Jones (Ana Džouns) sako, kad klubas turi 400 narių ir ilgą kandidačių sąrašą.

„Jis sukurtas moterų, moterims. Mes manome, kad tokio iki šiol trūko“, – sakė A. Jones naujienų agentūrai AFP.

Pasak D.Wosskow, jų tikslas – suteikti moterims daugiau galimybių.

„Viskas šiame pastate… meno kūriniai ant sienų, mūsų patiekiamas vynas, yra moterų ir moterims, demonstruoja moterų talentus“, – pridūrė ji.

Nors Didžiosios Britanijos vyriausybei antrą kartą vadovauja moteris – Theresa May (Tereza Mei) – lyčių lygybės problema šalyje išlieka, sako klubo įkūrėjos.

Klubo šeimininkės norėtų, kad po darbo dienos klubo narės vakarus jaukiai leistų pas jas.

„Mūsų tikslas yra paversti JK geriausia pasaulyje vieta dirbančiai moteriai“, – sakė D. Wosskow. Pasak įkūrėjos, šiame klube galime derinti „naudingus kontaktus su puikiu maistu, kokteiliais ir renginiais“.

Prabangus ir be dūmų

Šiame klube nėra cigarų dūmuose skendinčių odinių česterfildo sofų – stereotipinių vyriškų klubų kambarių atributų.

Jo interjeras yra jaukus, rafinuotas ir šiltas – britiškos prabangos ir skandinaviško dizaino sintezė.

Klubo narės gali ilsėtis patogiai įsitaisiusios giliose sofose arba dirbti prie bendrų darbo stalų.

Pirmajame pastato aukšte įrengta valgymo zona, o viršutiniame – art deco stiliaus baras. Kituose aukštuose yra daugiau darbui skirtų kabinetų, kuriuose visą dieną moterys gali rengti darbo susitikimus.

Įėjus į pastatą girdisi su fonine skambančią džiazo muziką nustelbti bandantis nuolat spaudomų nešiojamų kompiuterių klavišų stuksenimas.

Neseniai į klubą įstojusi jo narė dietologė Le’Nise Brothers (Nenis Broters) sakė čia atėjusi tam, kad užmegztų naujų ryšių ir būtų drauge panašiai galvojančiomis moterimis.

„Atmosfera tiesiog kitokia, kai aplink yra tik moterys, – sakė ji. – Nesakau, kad vyrai būtų blogas dalykas, nes taip nėra, bet moteriškos erdvės tiesiog yra šiltesnės ir jaukesnės“.

Pasak klubo įkūrėjų, nors vieta yra skirta moterims, vyrai taip pat gali į jį patekti.

„Narės gali pasikviesti vyrų apsilankyti svečių teisėmis“, – paaiškino A. Jones.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus