Didžiausias Indijos miestas – spalvingasis Mumbajus

Mumbajus – vienas didžiausių pasaulio miestų, tiesiog užburiantis spalvų, garsų ir kvapų gausa. Svečiai čia taip pat pasitinkami netikėtais kontrastais ir nuoširdžiu smalsumu. Pigūs skrydžiai į Mumbajų, didžiausią Indijos miestą – pasirinkimas drąsioms, egzotiškoms, turiningoms, atradimų kupinoms atostogoms.

Europietiškas Indijos variantas

Mumbajus iki 1661 m. tebuvo žinomas kaip Bombėjus, septynių salų darinys. Jį pirmiausia aplankė portugalai. Salos, reprezentuojančios skirtingus rajonus, tebeegzistuoja iki šiol. Tačiau minėtais metais jų sujungimo ėmėsi britų inžinieriai.

Britų projekto įgyvendinimo metu miestas priklausė Ost Indijos teritorijai. Po kelių dešimtmečių valdžia pavertė Bombėjų savo sostine. Vėliau, praėjus indų ir britų kovoms, miestas grįžo į vietinių rankas ir tapo Indijos sostine. 1995 m. Bombėjus oficialiai pervadintas Mumbajumi. Kadangi miesto pavadinimas – senas, vietiniai gyventojai nepasiduoda net oficialiam reikalavimui ir naudoja tik Bombėjaus vardą.

Santykis su europiečiais mieste paliko savų žymių. Daugeliui keliautojų pigūs skrydžiai į Bombėjų įdomūs galimybe pažinti unikalią kultūrinę samplaiką. Architektūra – vienas pirmiausiai pastebimų europietiškųjų ženklų Mumbajuje. Su lūšnynais kontrastuojantys, į stulbinamą aukštį kylantys dangoraižiai, senieji kolonijiniai britų statiniai – puikus pavyzdys. Tačiau didžiajame mieste pamatyti verta ne tik tai.

Kunkuliuojančio gyvenimo paslaptys

Mumbajus daugeliui svetimšalių atrodo chaotiškas, kupinas priešybių. Tarp šių kontrastų ašių galima aptikti savito miesto žavesio priežastis: gebėjimą prisitaikyti, gyventi neįprasčiausiomis aplinkybėmis, žvelgti į aplinką paprastai ir kūrybiškai. Kelionių metu kiekvienas atranda savo favoritų. Žemiau pateikiame kelias idėjas, kur pasisemti europietiškai indiškų įspūdžių lengviausia.

Architektūra

Mumbajaus statinių spektras – nuo griuvėsių, lūšnų iki modernių stiklo fasado namų. Vienas svarbiausių kolonijinių laikų pastatų yra Vartai į Indiją. Manoma, kad jie įkvėpti Paryžiaus Triumfo arkos. Vis dėlto priėję artyn pastebėsite induizmo ir islamo puošybos elementų. Chhatrapati Shivaji stotis, viešbučiai, Elfinstono koledžas, Daktaro Bhau Daji Lad muziejus – dar keli pastatai, kontrastuojantys su rytietiška architektūra.

Rajonai

Jei pigūs skrydžiai į Mumbajų yra ilgesnių atostogų dalis, skirkite laiko rajonų skirtumams pajusti. Pavyzdžiui, Bolivudo žvaigždes ir jaunus menininkus galite sutikti Bandros rajone. Khala Ghodos ir Colaba rajonuose laukia senieji statiniai, muziejai. Šventyklų gausa, švariais paplūdimiais pasižymi šiaurės vakarinė miesto dalis, Malabaro kalvos apylinkės.

Restoranai

Jų daugiausia rasite minėtame Bandros rajone. Indiškosios virtuvės savitumą galite pažinti skanaudami gatvės maisto: pav bhaji (daržovių masala su duona), vada pav (bulviniai pyragėliai su įdaru), vištienos tikka suktinukų ar kitokių patiekalų. Vištiena su sviesto padažu, Bombėjaus stiliaus sumuštinis, bheja (keptos ožkos smegenys), žuvies karis ar samosos – ne mažiau įspūdingas pasirinkimas.

Viešasis transportas

Tai – ypatingo atidumo reikalaujantis nuotykis. Mieste galioja nerašytos kelių eismo taisyklės. Chaotiškoji Mumbajaus kasdienybė bandant patekti į kitą gatvės pusę ar iki lankytino objekto, ko gero, atsiskleidžia ryškiausiai.

Svarbi informacija į Indiją vykstantiems pirmą kartą

Dokumentai. Iš anksto pasirūpinkite viza, o kelionės metu visuomet turėkite pasą, atspausdintą kelionės bilietą, registracijos formą.

Pinigai. Atsiskaitymui naudokite vietos valiutą – rupijas. Vienas euras prilygsta maždaug 78 rupijoms.

Nakvynė. Galite išsinuomoti apartamentus arba viešbutį. Nakvyne geriausia pasirūpinti iš anksto, dar būnant Lietuvoje.

Švara ir saugumas. Vartokite buteliukuose fasuotą vandenį, vaisius ir daržoves kruopščiai nuplaukite.

Kultūrinės ypatybės. Vilkėkite laisvus, uždarus drabužius. Moterims pravers skaros, šaliai, kulkšnis siekiantys sijonai. Tai itin svarbu lankantis šventyklose. Į jas paprastai įeinama basomis. Bendraudami su vietiniais, venkite naudotis kairiąja ranka – ji siejama su nešvara.

Pastebėję didesnius kultūrinius skirtumus, nepamirškite tolerancijos. Atvirumas, nuoširdumas, pagarba – vertybės, užtikrinančios, kad pigūs skrydžiai į Bombėjų būtų patrauklūs tiek kaina, tiek maloniais įspūdžiais ir atradimais.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus