Už žiaurų elgesį su gyvūnais grės laisvės atėmimas iki trejų metų

Gyvūnų skriaudėjai galimai sulauks didesnių bausmių. Seimas svarstys Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Jei įsigalios numatyta tvarka, už žiaurų elgesį su gyvūnais grės laisvės atėmimas iki trejų metų.

Ketvirtadienį Seimas svarstys Lino Balsio pateiktą straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriame numatoma, kad asmenys, žiauriu elgesiu sutrikdę gyvūno sveikatą, baudžiami pinigine bauda arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Jei dėl žiauraus elgesio ar kankinimo gyvūnas nugaišo, skriaudėjas būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo vienerių iki trejų metų. Dar daugiau – pagal šį straipsnį baustiems asmenims nuo trejų iki penkerių metų būtų draudžiama įsigyti ir laikyti bet kokį gyvūną.

Anksčiau 310 straipsnį sudarė dvi dalys: gyvūnų skriaudėjai buvo baudžiami bauda, areštu, viešaisiais darbais arba laisvės atėmimu iki vienerių metų ir šios nuostatos galiojo tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Šio straipsnio pakeitimo projektą liepos mėnesį teikė Seimo nariai Dovilė Šakalienė, Vitalijus Gailius ir Eugenijus Gentvilas.

Pirmasis projektas buvo pateiktas išsyk, kai Lietuvą sukrėtė internetinėje erdvėje pasirodžiusios nukankinto naminio triušio nuotraukos. Per dovanojamų gyvūnų grupę augintinį rado ir pasiėmė dvi jaunos merginos. Nukankinto gyvūno nuotraukas jos paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. Į šį žiauraus elgesio atvejį žaibiškai reagavo gyvūnų globos organizacijos. 20-ies ir 21-erių merginos buvo nubaustos pakankamai švelnia bausme – tris mėnesius po 20 valandų padirbėti visuomenės labui. Nors gyvūnų teisių apsaugos ir globos organizacijos nebuvo užtikrintos, ar tie patys asmenys anksčiau nenuskriaudė daugiau gyvūnėlių, teismo prokuratūros atstovai nurodė, kad tai įrodantys duomenys nebuvo pateikti.

Didelio atgarsio sulaukė ir kita žiauraus elgesio su gyvūnu susijusi byla. 2016-ųjų metų rudenį tuomečio Seimo vicepirmininko brolis Arvydas Komskis nušovė tarnybinį pareigūnų šunį vardu Ramzis. Gegužės mėnesį Tauragės rajono apylinkės teismas įrodė, kad vyras nusikaltimą įvykdė tyčia. Buvo konfiskuotas jo ginklas ir skirta 5,4 tūkst. eurų bauda.

Šios bylos – tik dvi iš daugybės. Žinoma, kad tiek žiauraus elgesio su gyvūnais, tiek atsakomybės už turimus augintinius stoka dažnai palieka mažųjų žmogaus draugų globą jų teises ginančių organizacijų rankose. Iki šiol už žiaurų elgesį su gyvūnais grėsė santykinai nedidelės bausmės. Įsigaliojus siūlomiems straipsnio pakeitimams ir apribojus galimybę nuo trejų ir penkerių metų įsigyti ir turėti bet kokį gyvūną būtų užtikrinta ir augintinių apsauga nuo patekimo į nesaugią aplinką.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus