Vos prieš dieną žemiau 6 tūkst. JAV dolerių ribos smukęs bitkoino kursas jau perkopė 8 tūkst. JAV dolerių kartelę
Vos prieš dieną žemiau 6 tūkst. JAV dolerių ribos smukęs bitkoino kursas trečiadienį viršijo 8 tūkst. JAV dolerių kartelę.
„CoinDesk“ duomenimis, bitkoino kursas trečiadienio vakare sudaro apie 8,38 tūkst. JAV dolerių ir yra beveik 9 proc. didesnis negu ankstesnės prekybos sesijos pabaigoje.
Antradienį bitkoino kursas pakilo pirmą kartą po penkių smukimo dienų, per kurias bendra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija sumažėjo maždaug 500 mlrd. JAV dolerių.
Trečiadienį brangsta ir kitos žinomos kriptovaliutos, įskaitant „Ripple“, „Ethereum“ ir „Litecoin“.
Tuo tarpu rinkos dalyviai vertina JAV reguliavimo institucijų atstovų pastabas dėl kriptovaliutų rinkos.
JAV žaliavų ateities sandorių prekybos komisijos (CFTC) ir Vertybinių popierių ir biržų komisijos (SEC) vadovai Christopheris Giancarlo (Kristoferis Džankarlas) ir Jay Claytonas (Džėjus Kleitonas) antradienį dalyvavo klausymuose JAV Senato bankų komitete.
Abiejų institucijų vadovai, kuriuos paskyrė už finansų sektoriaus reguliavimo sušvelninimą pasisakantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), pareiškė, jog apskritai palaiko virtualių valiutų egzistavimą, tačiau pabrėžė, jog būtina parengti šio sektoriaus reguliavimo planą, rašo agentūra „MarketWatch“.
„Rinkos dalyviai nerimavo, kad JAV reguliuotojai gali užimti griežtesnę poziciją, – pareiškė „eToro“ analitikas Mati Greenspanas (Matis Grinspenas). – Tuo tarpu paaiškėjo, kad jų pozicija iš esmės yra gana švelni.“
Kiek anksčiau šią savaitę Tarptautinių atsiskaitymų banko (TAB) vadovas Agustinas Carstensas (Agustinas Karstensas) pareiškė, kad pasaulio centriniams bankams reikia būti pasirengusiems imtis priemonių, kurios leistų apriboti su kriptovaliutomis susijusią riziką.
Anot jo, bitkoinas tapo „spekuliacinio burbulo, Ponzi piramidės ir stichinės nelaimės mišiniu“.
Tuo tarpu „Goldman Sachs“ analitikas Steve Stronginas (Stivas Stronginas) pareiškė manąs, kad dauguma kriptovaliutų savo dabartiniu pavidalu „neišgyvens“ ir investuotojams reikia būti pasirengusiems tam, kad žetonai praras visą savo vertę.