10 įpročių, kurie nepastebimai žaloja mūsų sveikatą

Įprasti dalykai ne visada yra tokie paprasti, kaip atrodo. Kai kurie iš jų yra kenksmingi, o kiti net labai pavojingi.

  1. Kojų kryžiavimas

Pirmą kartą apie kojų kryžiavimo žalą 1999-siais pareiškė įmonė –  maisto papildų gamintojas. JAV jie net pradėjo didelio masto reklamos kampanija The Great Cross-Out ( «Didysis nesukryžiavimas”). Ir tai nebuvo paprasta reklamos gudrybė. Daugybė tyrimų patvirtina, kad įprotis sėdėti, sukryžiavus kojas (tiek ant kėdės, tiek grindų, tiek turkiškai), sukelia spaudimo (ypač hipertenzija sergantiems pacientams) padidėjimą, varikozinį venų išsiplėtimą ir nervų pažeidimą.

  1. Lesinti paukščius

Lesinti balandžius – vienas mėgstamiausių tėvų su vaikais užsiėmimų pasivaikščiojimo metu. Deja, tai ne tik smagu, bet ir  pavojinga. Tikimybė, kad miesto paukštis serga užkrečiama liga – virš 50%. Balandžiai nešą ne tik ortitozę, bet taip pat kolibakteriozę, histoplazmozę, salmoneliozę, tuberkuliozę, listeriozę, tuliaremiją, Niukaslio ligą, toksoplazmozę … Ar tikrai norite žinoti visą sąrašą?

  1. Nešioti prastos kokybės akinius nuo saulės

Noras sutaupyti priverčia gamintojus naudoti pigų plastiką. Jis neapsaugo akių nuo UV spindulių – esant ryškiai saulei tai gali sukelti tinklainės nudegimus. Dėl užtemdymo vyzdžiai išsiplečia ir gauna dvigubą ultravioletinių spindulių dozę, kas yra labiau žalinga, negu vaikščioti be akinių. Ultravioletinių spindulių perteklius gali sukelti kataraktą, pažeisti akį ir net sukelti vėžį.

  1. Gerti daug vandens

Taip, jūs išgirdote teisingai. Gerti daug vandens ne visada yra gerai. Tačiau gerti mažai – taip pat. Mokslininkai tvirtina, kad organizmo poreikis vandeniui yra labai individualus. Jeigu jūs daug judate ir sportuojate – gerkite daugiau, bet jei turite inkstų problemų ar širdies ligų, verta apriboti skysčio kiekį. Bet kuriuo atveju, patikimiausias būdas sužinoti savo normą – troškulys. Jei jo nejaučiate, nereikia priverstinai gerti vandenį.

  1. Gydytis šildyklės pagalba

Atrodo, pridėti karšto ar šalto prie skaudančios vietos – mūsų mėgstamiausias būdas numalšinti skausmą. Tačiau yra visas ligų sąrašas, sergant kuriomis šildyklės yra griežtai draudžiamos, todėl būkite atsargūs. Šildyti skaudančią vietą  negalima esant kraujavimui, ūmiems uždegiminiams procesams pilvo ertmėje (apendicitas, cholecistitas, pankreatitas), pirmąsias valandas ir 1-2 dienas po sužalojimo ir traumos. Be to, šiluminės procedūros draudžiamos sergant onkologinėmis ligomis.

  1. Gaminti kukurūzų spragėsius mikrobangų krosnelėje

Ir esmė yra ne paruošimo būde, o kukurūzų, skirtų paruošimui namuose, sudėtyje. Pavojų sukelia cheminė medžiaga, vadinama diacetilu. Tai sintetinis aliejus ir kvapioji medžiaga “viename”. Išsigarinant kaitinimo metu, jis patenka į plaučius ir pažeidžia juos. Jūs galite sumažinti kenksmingų dujų patekimo į plaučius rizika, prieš vartojimą leisdami jiems atvėsti.

  1. Valgyti darbo vietoje

Žinoma, darbo vietos būna skirtingos. Tačiau dažniausiai jos yra ne tik gana netinkamos valgymui, bet taip pat sukaupia daugybę bakterijų, jokiu būdu nepadedančių virškinimui. Jei šis argumentas jums atrodo neįtikinantis, pagalvokite apie tai, kad jūsų maisto kvapas gali trukdyti kolegoms, o patys jūs neleidžiate smegenims tinkamai pailsėti, kojoms – naudingai prasimankštinti, o skrandžiui neleidžiate virškinti maistą, nes smegenys negali susikoncentruoti į maisto valgymą.

  1. Dėvėti atvirą avalynę mieste

Žinoma, vasarą norime apsirengti kuo lengviau, ir batai yra ne išimtis. Bet kuo rizikuojame? Avint atvirą avalynę yra didelis šansas įsipjauti, o į bet kokią žaizdą, ar tai yra vabzdžio įkandimas ar nuospauda nuo nepatogių dirželių,  miesto aplinkoje lengvai patenka infekcija. Ir ji gali pakenkti ne tik kojoms, bet ir visam organizmui.

  1. Gerti liesą pieną

Atrodo, tai yra tas pats pienas, tik be riebalų. Bet iš tikrųjų tai nėra tiesa. Pagal naudingumą liesas pienas neturi nieko bendro su paprastu pienu. Kai riebalai yra pašalinami iš pieno, kartu su jais pasišalina ir vitaminai, o atgal patenka  sintetinės medžiagos, kurios tikrai nėra naudingos. Daugelis gamintojų “sustiprina” liesą pieną, naudojant miltelius, kurie gali oksiduoti piene esantį cholesterolį. Nors tai nebuvo išbandyta su žmonėmis, pas gyvūnus, kurie vartojo oksiduotą cholesterolį, arterijose buvo aptiktos plokštelės, kurios gali padidinti širdies infarkto riziką.

  1. Nestebėti laikysenos

Taisyklinga laikysena – simetriškas visų organų išdėstymas. Rūpinkitės savo nugara – teisingai nustatykite biuro kėdę ir pakreipkite monitorių. Štai kontrolinis sąrašas:

  • Kėdės aukštis turi būti parenkamas pagal blauzdos ilgį. Jos sėdynė turi būti kieta.
  • Sėdmenys turėtų užimti ne mažiau kaip 2/3 kėdės.
  • Kėdės atlošas turėtų optimaliai atitikti stuburo padėtį.
  • Atsiremkite nugara į kėdę taip, kad stuburas visu ilgiu sandariai prisiglaustų prie jos.
  • Stebėkite, kad mentės būtų sujungtos, pečiai būtų viename lygyje, o pilvas atsipalaidavęs.
  • Nedėkite vienos kojos ant kitos, nes tai sukels apatinių galūnių kraujo pritekėjimo sutrikimą.
  • Judėkite ramiai, kad stuburas neatsitrenktų į kėdės nugarėlę.
  • Atsisėskite į tokią poziciją, kad kūno svoris atitektų šlaunims, o galva būtų nukreipta į priekį ir aukštyn.
  • Neskubėkite keisti pozicijos, jei pasirodys, kad sėdite nepatogiai. Leiskite raumenims priprasti prie teisingos padėties. Kai kurie iš jų pamažu atsipalaiduos, kas suformuos pripratimą prie pozos, tačiau tai neįvyks iš karto.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus