7 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie barbekiu

Atėjus vasarai, prasideda ir mėsos kepimo ant grotelių sezonas, kuriam pasiruošti padės Today.com patarimai. Štai ką turite žinoti, kad kepta mėsa būtų ne tik skani, bet ir sveika:1. Rinkitės liesą mėsąRiebesnė mėsa, kepama ant grotelių, turi didesnę kancerogenų koncentraciją. Kancerogenų, kurie vadinami aromatiniais angliavandeniais, išsiskiria, kai nuo mėsos varvantys riebalai susimaišo su ugnimi. Jei norite išbandyti sveikesnę mėsą, pamėginkite ant laužo kepti ėrieną.2. Tinkamai paruoškite vištieną

Vištiena prieš kepimą turi būti laikoma šaldytuve. Žalios vištienos nepatariama plauti kriauklėje, nes tai nepašalins bakterijų, bet paskleis jas jūsų plautuvėje. Žalią mėsą pjausykite ant vienos lentelės, o daržovėms turėkite atskirą.

Keptos vištienos jokiu būdu nedėkite į tą pačią lėkštę, kurioje laikėte žalią.

3. Marinuokite

Mėsą marinate palaikykite šaldytuve bent kelias valandas. Taip mėsa sugers prieskoniuose bei prieskoninėse žolelėse esančius antioksidantus.

4. Sumažinkite temperatūrą

Norėdami iškepti mėsą sveikiau (kad išsiskirtų mažiau kancerogeninių medžiagų), sumažinkite keptuvo temperatūrą, venkite ilgo kepimo, saugokite mėsą nuo tiesioginės ugnies ar karštų metalinių paviršų.

5. Nesudeginkite mėsos ir kruopščiai valykite keptuvą

Kepkite ant vidutinės kaitros ir nuolat vartykite mėsą, kad ji nesudegtų, o jei sudegė, tas dalis geriau nupjaukite. Po naudojimo grilių būtina kruopščiai išvalyti.

6. Apkepkite mėsą orkaitėje

Tuomet mėsą ant griliaus reikės kepti trumpiau, o tai taip pat sumažina kancerogeninių medžiagų išsiskyrimą.

7. Nepamirškite daržovių

Kepdami mėsą išsikepkite ir daržovių. Ant grotelių kepamos daržovės neišskiria tų pačių kancerogenų, kaip kepant mėsą.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus