Rusija galės per tris savaites apskųsti sprendimą dėl jos rinktinės pašalinimo iš parolimpiados
Tarptautinio parolimpinio komiteto (TPK) prezidentas Philipas Cravenas (Filipas Kreivenas) sekmadienį paskelbė, kad Rusija galės per tris savaites apskųsti tarptautiniam teismui sprendimą uždrausti visai Rusijos rinktinei dalyvauti rugsėjį Rio de Žaneire vyksiančiose parolimpinėse žaidynėse dėl sistemingo ir valstybės palaikomo dopingo vartojimo
„Rusija turės 21 dieną pateikti apeliacijai – tai viskas, ką norėčiau pakomentuoti šiuo klausimu. Jeigu apeliacijos teismas nepalaikys, Rusijos parolimpiečiai negalės dalyvausi jokiose iš 18 sporto rungčių Rio de Žaneire“, – per spaudos konferenciją sakė Ph.Cravenas.
TPK vadovas anksčiau sekmadienį paskelbė, kad Rusijos narystės įšaldymas šioje organizacijoje reiškia, jog ši šalis negalės varžytis Rio de Žaneiro parolimpiadoje rugsėjo 7–18 dienomis.
Šis griežtas sprendimas labai skiriasi nuo anksčiau priimto Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimo leisti atskirų sporto šakų federacijoms pačioms nutarti, ar rusų atletai gali varžytis olimpiadoje.
TPK griežtai pasmerkė Rusiją, kurios sportininkai daug metų sistemingai vartodavo dopingą ir klastodavo tyrimus, įskaitant sukčiavimą per 2014 metų Sočio parolimpines žaidynes, praeitą mėnesį atskleistą Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) tyrėjo Richardo McLareno (Ričardo Maklareno).
R.McLareno ataskaitoje sakoma, kad vykdant valstybės palaikomą dopingo schemą, Rusijos atletų mėginiai būdavo pakeičiami švariais arba dingdavo.
Rusijos parolimpinio komiteto prezidentas Vladimiras Lukinas pareiškė, kad Maskva pateiks apeliaciją dėl TPK sprendimo Lozanoje įsikūrusiam Sporto arbitražo teismui (CAS).
„Mūsų reakcija bus teisinė – kreipsimės į teismą dėl Tarptautinio parolimpinio komiteto, į Sporto arbitražo teismą Lozanoje“, – V.Lukinas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.
„Kalbėjome apie tai visą pastarąjį mėnesį. Mes McLareno ataskaitoje visiškai neminimi, išskyrus vieną diagramą, kurioje nurodoma, kad dingo 35 ar 20 mėginių. Kaip su tuo susijęs Rusijos parolimpinis komitetas? Kodėl jie mano, kad patys dėl to kalti mažiau, nors jų prieiga prie (mėginių) saugojimo buvo didesnė negu mūsų?“ – klausė jis.
V.Lukinas pridūrė, kad TPK sprendimas nesuprantamas, „jeigu atmetami šalutiniai momentai, įskaitant politinius“.
Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutka irgi griežtai kritikavo, anot jo, „sveiku protu nesuvokiamą“ TPK sprendimą.
Per 2012 metų Londono parolimpiadą Rusijos sportininkai pagal iškovotų medalių buvo antri.
Planuota, kad Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse dalyvaus 267 Rusijos sportininkai, atstovaujantys 18 sporto šakų.
bns.lt