Ar brexit mulkina lietuvius? Kam tai gali atnešti naudą?Ką apie tai mano emigrantai?

1 dalis BREXIT

Brexit- Jungtinės Karalystės piliečių referendumas, kurio tikslas nuspręsti, ar liekama kartu su žemynine Europa, ar pasitraukiama iš sąjungos ir einama savu keliu.

Anglai labiausiai balsavo prieš imigraciją, jie nusiteikę prieš laisvą darbininkų judėjimą Europos Sąjungoje, bei prieš kitus Europiečius. Bet ar tai yra blogai? Ar galima uždrausti sąžiningai dirbantiems žmonėms dirbti? Ar galima sugriauti gyvenimus tų, kurie mažais žingsneliais juos kūrėsi?  Visas pasaulis pamažu tampa ,,Tautų Europa”. Bet.. ar tai priežastis manipuliuoti žmonėmis? Gyvenimais? Visas gyvenimas kasdieninis lėkimas, skubėjimas, kaita.. Galbūt būtų kvaila norėti, kad viskas būtų taip, kaip vakar ar prieš tūkstantį metų.. Bet.. Ar galima stumdyti žmonių gyvenimus, kaip šaškių lentoje? Šiandien darbo jėga mums reikalinga, o rytoj- ne.Lietuviai mano, kad gal geriau sužaisti paslaugomis, prekėmis, gavėjais, teikėjais, bet ne žmonėmis. Kaip jaustis emigrantui, kuris sąžiningai dirbo ne vienerius metus ne savo tėvynei, o svetima šalis nenori didinti darbo apsaugos, darbo teisių, darbo vietų.

Įdomybė tai, kad už pasilikimą balsavo nemažai jaunuolių (jaunesnių nei 25metų), tačiau, jaunimo nedalyvavimas buvo lemtingas. Vyresniųjų sprendimas tapo svarbiu iššūkiu jaunimo ateičiai. Emigrantų nuomone, šis referendumas labiausiai pakenks pačiai Britanijai. Galimos neigiamos pasekmės: prekyba sparčiai sumažėtų, pelningi verslai neštų mažiau pelno ir būtų mažiau reikalingi.Dauguma apklausų rodo, kad patys JK gyventojai nėra patenkinti dėl nekontroliuojamos imigracijos. 2016 metais į šalį imigravo 330.000 žmonių, 184.000 iš ES valstybių-tai rekordinis skaičius. Nepaisant noro neįsileisti imigrantų, JK darbo rinkoje trūksta įvairių kvalifikacijų darbuotojų.Tikėtina, kad priėmus atitinkamą sprendimą trūkstamų darbuotojų skaičius tik padidėtų.

Patys lietuviai reaguoja įvairiai.Vienus kankina nerimas, o kiti netiki, tuo kas vyksta. Pasak jų, patys anglai jau nebežino ko nori.  Kai kuriems norisi stabilumo, o kiti gyvena laukdami. Be to juk ne visi tokie prisirišę prie svetimos šalies, kad negalėtų išeiti. Labiausiai po Brexit jaučiama ekonominė įtampa, krito svaras, sumažėjo prekyba. Taip par referendumas sukėlė nerimą jaunuoliams, jiems gali būti uždarytos sienos ir galimybės studijuot kituose Europos valstybėse.

Tikimybė, kad lietuviai grįš į Lietuvą labai maža. Lietuvoje mokamas darbo užmokestis išvykusiųjų lietuvių jau netenkina. Jaunuolius,kartais paguodžia šaukimas į karo tarnybą.  Ar tikrai tėvynės ilgesys mažėja? Ar mes patys nebežinome,ko norime? O gal norėdami daugiau, gauname mažiau?

Gintarė Mykolaitytė

 

 

Gintarė Mykolaitytė

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus