Ar pamenate 2 metų Indonezijos berniuką, kuris rūkė 40 cigarečių per dieną? Štai kaip jis atrodo dabar!
2010 metais pasaulį sukrėtė istorija apie Indonezijos berniuką, vardu Ardi Rizal. Tuo metu jam buvo tik 2 metai, bet jis jau surūkydavo 40 cigarečių per dieną.
Vaizdo įrašas, kuriame Ardi rūkė vieną cigaretę po kitos, iškart tapo virusinis. Žmonės visame pasaulyje išreiškė savo pasipiktinimą šiuo klausimu. Ir buvo dėl ko – ar jo amžiaus mažyliams apskritai galima leisti rūkyti? Tačiau, vaizdo įraše, Ardi rūkė kaip kaminas. Vėliau paaiškėjo, kad savo pirmą cigaretę berniukas surūkė būdamas vos 18 mėnesių amžiaus.
Tėvų įtaka Ardi nepadėjo. Jo motina Diana papasakojo: “Jei jis nesurūkydavo cigaretės, jis pradėdavo pikti, šaukti ir daužyti galvą į sieną. Jis sakė, kad jaučiasi blogai ir jam svaigsta galva”.
Ardi tėvas Mohamedas pažymėjo, kad jo sūnus “atrodė gana sveikas”, todėl jis nematė nieko blogo, kad vaikas turėjo priklausomybę nuo cigarečių.
Tačiau visuomenės pasipiktinimas paskatino tėvus persvarstyti savo nuomonę apie sūnaus ugdymą. Kai Ardie istorija tapo žmonių iš viso pasaulio pasipiktinimo šaltiniu, tada įsikišo Indonezijos vyriausybė, kuri skyrė Ardi reabilitacijos programą, kad berniukas atsikratytų blogo įpročio. Vėliau Indonezijos valdžia pradėjo kovą su vaikų rūkymu visoje šalyje.
Ketverių metų Ardi su savo tėvais
Dėl tos priežasties, kad priklausomybė pas Ardį atsirado dar ankstyvoje vaikystėje, jo gydymas tapo ypač sudėtinga užduotimi.
Reabilitacijos metu Ardi turėjo žiaurų apetitą, jis tapo ypač priklausomas nuo nesveiko maisto, kuris tapo cigarečių pakaitalu. Jis labai greitai priaugo svorio ir jam teko paskirti papildomą gydymo kursą, siekiant įveikti problemas, susijusias su mityba.
Ardi, priklausomas nuo nesveiko maisto ir dabar
Atsikratyti visų priklausomybių Ardi padėjo jo psichoterapeutas dr. Kak Seto. Jis paskyrė berniukui žaidimų terapijos seansus, kurie nukreipė jo dėmesį nuo cigarečių ir kitų priklausomybių. Be to, dietologas sudarė Ardi sveikos mitybos planą.
Šiandien Ardi atrodo daug geriau – jis visgi sugebėjo atsisakyti rūkymo ir pradėjo sveikai valgyti. Ir, žinoma, negali nedžiuginti tai, kad nepažįstami žmonės nebuvo abejingi mažylio sveikatai ir padėjo jam atsikratyti kenksmingos priklausomybės. Štai taip reikia skirti demėsį vienas kitam!