Atsakomosios priemonės Londonui bus paskelbtos artimiausiu metu: Rusijos URM

Sprendimas dėl Rusijos atsakomųjų priemonių Didžiajai Britanijai jau priimtas, o Londonas apie jas bus informuotas artimiausiu metu, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Sprendimą dėl atsakomųjų priemonių Rusijos pusė jau priėmė; apie jas britų pusei bus pranešta ne artimiausiomis valandomis, o artimiausiu metu“, – naujienų agentūrai „Interfax“ penktadienio vakarą sakė M. Zacharova.

Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) pareiškė, jog „labai tikėtina“, kad už buvusio Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininko Sergejaus Skripalio apnuodijimą atsakinga Maskva. Trečiadienį ji paskelbė, kad Londonas nusprendė išsiųsti iš šalies 23 rusų diplomatus, jos žodžiais, dirbančius žvalgybai.

Maskva savo ruožtu tokius kaltinimus neigia.

Rusijos ambasadorius Britanijoje Aleksandras Jakovenka pranešė, kad dauguma diplomatų, kuriuos pareikalavo išsiųsti Londonas, į Maskvą grįš kitą savaitę.

Tarptautiniam skandalui plečiantis, S. Skripalis ir jo duktė tebėra kritinės būklės. Jie kovo 4 dieną Anglijos Solsberio mieste buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagaminta kovine chemine medžiaga „Novičiok“.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus