Ballų debiutas LKL pirmenybėse prisvilo: susidūrė su suaugusiųjų krepšinio realybe

Broliai Ballai antradienį jau debiutavo Prienų-Birštono „Vytauto“ gretose draugiškame susitikime su Kauno „Žalgirio“ dubleriais, o šiandien pirmą kartą išbėgo į aikštelę ir oficialiame susitikime rungtyniaudami ne prieš savo bendraamžius.

Vis dėlto pirmasis amerikiečių blynas gerokai prisvilo. Epizodiškai po du kartus aikštėje pasirodžiusiems Ballams taip ir nepavyko pasižymėti, o iš viso kartu sudėjus jie surinko net minus 6 naudingumo balus.

Jų indėlio pritrūkusiam ir vėl lyderį Eigirdą Žukauską praradusiam Prienų-Birštono „Vytautui“ iššūkio mesti Panevėžio „Lietkabeliui“ nepavyko – Ramūno Butauto vadovaujami panevėžiečiai namuose triumfavo rezultatu 95:86 (36:26, 18:15, 22:20, 19:25).

Susitikimas Aukštaitijos sostinėje buvo pažymėtas tikru tritaškių lietumi. 13 taiklių metimų iš eilės rungtynes pradėjusios komandos iš viso iš toli pataikė net 33 kartus, o „Lietkabelis“ tai darė ir įspūdingų taiklumu – panevėžiečiai realizavo net 17 tritaškių iš 26. Kur kas dažniau atakavęs „Vytautas“ pataikė 16 metimų iš 36.

Nuo atsarginių suolo į rungtynes įsilieję Ballai šiame mače debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje, tačiau pasižymėjo daugiausiai tik neigiamais epizodais.

LaMelo žaidė kiek daugiau nei 5 minutes, per kurias prametė 3 tritaškius ir 1 dvitaškį, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, sykį prasižengė bei surinko -2 naudingumo balus. Jam esant aikštėje „Vytautas“ varžovams nusileido net 12 taškų.

LiAngelo per 9 su puse minutės prametė 2 tritaškius ir 1 dvitaškį, kartą suklydo ir surinko -4 naudingumo balus. Tiesa, jo įtaka komandos žaidimui buvo priešinga broliui – LiAngelo esant aikštėje „Vytautas“ „Lietkabelį“ pranoko net 14 taškų.

Prieš kelias dienas „Vytaute“ pirmąsias rungtynes prieš jaunuosius žalgiriečius sužaidę Ballai savo gerbėjų nuvilti neturėjo – vyresnysis LiAngelo pelnė 19 taškų, o 16-metis LaMelo pasižymėjo 10 taškų ir 9 rezultatyviais perdavimais, iš kurių keli buvo reto grožio.

Prienų-Birštono komandoje šiame susitikime debiutavo ir dar vienas amerikietis – iš Ukrainos persikėlęs aukštaūgis Kevinas Bristolis. Jis rungtynes pradėjo startiniame penkete, tačiau kaip ir Ballai pasižymėti nesugebėjo. Per 19 minučių jis prametė du dvitaškius, atkovojo 6 kamuolius, 4 kartus suklydo ir surinko 1 naudingumo balą.

Vos 5 pergales per 19 rungtynių iškovoję „Vytauto“ krepšininkai LKL čempionate užima paskutinę, 10-ąją, vietą, o „Lietkabelis“ su 13 laimėjimų yra 4-as.

„Lietkabelis“: Adas Juškevičius 18, Žanis Peiners 17, Gintaras Leonavičius 14, Simas Jasaitis 12.

„Vytautas“: Tomas Dimša 26, Justas Sinica ir Regimantas Miniotas po 17, Edvinas Šeškus 14.

Mačo eiga:

Rungtynes „Vytautas“ pradėjo be Ballų startiniame penkete, o pats susitikimas prasidėjo įspūdingai – abi komandos sudėjus pataikė visus pirmus 13 tritaškių.

Pirmasis iš Ballų į aikštę įėjo LaMelo, joje pasirodęs sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes. Perimtu kamuoliu iš karto pasižymėjęs jaunasis amerikietis netrukus metė jam įprastą tolimą metimą, kuris tikslo nepasiekė.

Įspūdingu komandų puolimu pažymėtame pirmajame ketvirtyje žiūrovai išvydo net 16 taiklių tritaškių (iš 19), o „Lietkabelis“ po jo pirmavo 36:26.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar dviem neparuoštais ir netaikliais LaMelo metimais, po kurių, sužaidęs vos 4 minutes, 16-metis V. Šeškaus buvo pasodintas ant atsarginių suolelio.

Vyresnysis jo brolis LiAngelo trenerio leidimą eiti į aikštelę gavo antrojo kėlinio viduryje ir per pirmąsias kelias minutes pasižymėjo tik dviem klaidomis, tuo tarpu „Lietkabelis“ fantastiškai puldamas ir pataikydamas (net 73 proc. taiklių metimų) užtikrintai pirmavo (52:34).

Per likusį kėlinio laiką LiAngelo dar spėjo pramesti tritaškį, tačiau nedarė klaidų gynyboje, o „Vytautas“ kiek priartėjo (54:41).

Po pertraukos „Vytautas“ po ilgesnės pertraukos buvo sušvelninęs deficitą iki vienženklio (54:46), tačiau dar du taiklūs panevėžiečių tritaškiai greitai atšaldė svečių entuziazmą (60:46).

Kėlinio pabaigoje prieniškiai vėl sugebėjo kiek priartėti (71:61), o V. Šeškus nusprendė dar vieną šansą suteikti LaMelo. Amerikietis vos pasirodęs aikštėje švystelėjo netaiklų tritaškį, tačiau netrukus atnešė savo ekipai ir naudos – perėmė kamuolį bei atliko puikų perdavimą Regimantui Miniotui. Vis dėlto, baigiantis kėliniui jis buvo nubaustas nesportine pražanga, o „Vytautas“ prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 76:63.

Ketvirtajame kėlinyje į kovą pakilo jau LiAngelo Ballas, o ketvirčiui persiritus į antrąją pusę svečiai bandė pakilti į paskutinį šturmą (83:72). Vis tik pasižymėti nepavyko ir vyresniajam Ballui, o jam prisėdus ant suolo prieniškiai dar labiau priartėjo – 83:75. Likus 2 minutėms „Vytautas“ buvo priartėjęs ir dar labiau (85:79), tačiau galutinai jų viltis sužlugdė Edvino Šeškaus nesportinė bei tėvo Virginijaus techninė pražangos, po kurių Panevėžio ekipa vėl susigrąžino dviženklę persvarą (91:79).