Beveik šimtas šalies patriotų siūlo, kaip mažinti emigraciją ir gerinti gyvenimą

Atsiliepdami į Seimo ir Vyriausybės ketinimus atsižvelgti į mokslo ir verslo bei kitų visuomenės sluoksnių pasiūlymus, kaip sumažinti emigraciją, padidinti užimtumą ir padidinti šalies gyventojų pajamas bei įplaukas į biudžetą, dalis įvairių visuomenės sluoksnių ir jų asociacijų atstovų, susibūrusių į visuomeninį darinį, nori patarti valdžiai, kaip spręsti Lietuvai iškilusias problemas: Beveik šimtas emigracijos problemai neabejingų aktyvių piliečių kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę ragindami imtis realių veiksmų, kad būtų sprendžiamos šios problemos.

„Seimas privalo priimti įstatymą, leidžiantį privačioms verslo ir finansinėms struktūroms savo finansiniais ištekliais tiesti naujus kelius, geležinkelius, statyti tiltus ir perkėlas, kasti tunelius, įrengti metropolitenus, imtis švietimo, gydymo veiklos koncesijų ir kitomis viešo ir privataus sektorių bendradarbiavimo formomis.

Sukūrus naujus viešuosius objektus už privačius pinigus, padidės užimtumas, sumažės emigracija, padidės biudžeto pajamos, sumažės biudžeto išlaidos bei padidės socialinis teisingumas.

Būtina šalies viešųjų paslaugų ir infrastruktūros objektų vystymo labui panaudoti privatų kapitalą, nes tam valstybės pinigų labai trūksta“, – rašoma kreipimesi.

Iniciatyvinės grupės nuomone, Seimui kartu su Vyriausybe perdavus dalį ūkinės veiklos į verslo visuomenės rankas, bus galima sumažinti biurokratiją, valdininkų skaičių, sprendimų vilkinimą ir korupciją.

Kreipimosi iniciatoriai tikisi, kad teisė kurti, dirbti ir rodyti sugebėjimus bei pačiam kurti gerovę nelaukiant, kad už jį tai padarys valdžia, suteiks Lietuvos žmonėms daugiau pasitikėjimo, ekonominės ir socialinės laisvės savo gebėjimų išnaudojimui ir prisirišimui prie savo tėvynės.

Seimui ir Vyriausybei adresuotą kreipimąsi pasirašė 93 įvairių profesijų atstovai, tarp kurių yra žymių mokslininkų, verslininkų, politikų ir kitų sričių specialistų.

Kasmet dėl emigracijos Lietuva netenka apie 30 tūkst. darbingų žmonių.

 

 

http://ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus