Britas L. Hamiltonas užsitikrino ketvirtąjį „Formulės-1“ čempiono titulą

Pasaulio „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionato 18-ajame etape – Meksikos „Grand Prix“ lenktynėse – sekmadienį „Mercedes“ komandos pilotas britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton) finišavo tik devintas, tačiau to užteko, kad užsitikrintų ketvirtąjį čempiono titulą.

Iš trečiosios pozicijos startavęs L. Hamiltonas pirmajame rate susidūrė su kvalifikacijos nugalėtoju vokiečiu Sebastianu Feteliu (Sebastian Vettel, „Ferrari“). Abiem sportininkams teko sukti į techninio aptarnavimo zoną ir vėliau bandyti atsigriebti už prarastą laiką.

32-ejų metų britas „Formulės-1“ pirmenybėse triumfavo ir 2008, 2014 bei 2015 metais.

Meksikos „Grand Prix“ lenktynes laimėjo olandas Maksas Verstapenas (Max Verstappen, „Red Bull“). Tai buvo trečioji pergalė 20-mečio lenktynininko karjeroje.

Antras finišavo suomis Valteris Botasas (Valtteri Bottas, „Mercedes“, +19,6 sek.), trečias – suomis Kimis Reikenenas (Kimi Raikkonen, „Ferrari“, +54,0), ketvirtas – vokietis S. Fetelis (+1.10,0).

L. Hamiltonas po 18 etapų turi 333 taškus ir, likus dviem etapams iki čempionato pabaigos, antrąją vietą užimantį S. Fetelį lenkia 56 taškais. Trečias žengia suomis V. Botasas, kurio sąskaitoje – 262 taškai.

Priešpaskutinis, 19-asis, čempionato etapas – Brazilijos „Grand Prix“ lenktynės – vyks lapkričio 12 dieną.

Meksikos „Grand Prix“ lenktynių rezultatai.

1. Max Verstappen (Olandija, „Red Bull“) – 1 val. 36 min. 26,55 sek.