Buriuotojų rekordas: prancūzas vienas apiplaukė Žemę per 42 paras

Prancūzas Francois Gabart‘as (Fransua Gabaras) pasiekė pasaulio rekordą, vienas plaukdamas jachta aplink pasaulį – savo ilgą kelionę jis baigė sekmadienį, užtrukęs 42 dienas, 16 valandų, 40 minučių ir 35 sekundes.

34-erių jūreivis virtualią finišo liniją tarp Uesano salos Prancūzijos šiaurės vakaruose ir Lizardo kyšulio Anglijos pietvakariuose kirto 1 val. 45 min. Grinvičo (3 val. 45 min. Lietuvos) laiku, šešiomis paromis ir 10 valandų atnaujindamas ankstesnį savo tautiečio Thomas Coville’io (Toma Kovilio) rekordą.

Kelionės pabaigos laiką paskelbė Pasaulio buriavimo greičio tarybos stebėtojas, bet tas laikas dar bus tikrinamas pagal jachtos juodosios dėžės bei GPS duomenis, tik tada bus galutinai patvirtintas.

Dviejų vaikų tėvas F. Gabart‘as yra tik ketvirtas kelionių vienvietė jachta aplink pasaulį rekordininkas. Pirmasis, pasiektas 2004 metais rekordinis laikas sutrumpintas jau maždaug 30 parų.

Pirmasis rekordininkas yra prancūzas Francis Joyonas (Fransis Žojonas), savo odisėją baigęs per 72 paras ir 22 valandas.

Dar po metų viena į kelionę jachta aplink pasaulį leidosi britė Ellen MacArthur (Elen Makartur), pasiekdama pusantros paros trumpesnį laiką – 71 parą ir 14 valandų.

Ji liko nenugalėta iki pat 2016 metų, kai Th. Coville’is pasiekė 49 parų ir trijų valandų rekordą, kurį atrodė bus sunku įveikti.

Varomas noro atrasti pasaulį maksimaliu greičiau F. Gabart‘as ir apiplaukė Žemę per 42 dienas, 16 valandų 40 minučių ir 35 sekundes.

„Jūreivio darbas tėra įvairių problemų sprendimas ir susidorojimas su iššūkiais, – sakė pagal profesiją inžinieriumi esantis F. Gabart‘as. 34 metų dviejų vaikų tėvas plaukioja jachta jau 20 metų ir 2013 metais yra laimėjęs „Vendee Globe“, o 2014 metais – „Route de Rhum“ lenktynes.

Novatorius

„Jis tarsi novatorius. Jis nėra išsišokėlis, bet skuba sužinoti apie įvairius dalykus ir parodyti kitiems, – sakė F. Gabart‘ą dešimt metų pažįstantis Christianas Le Pape‘as (Kristianas Le Papas). – Jį vadinčiau genijumi dėl to, kaip ramiai jis laikosi prie šturvalo.“

F. Gabart‘as dėl to nesiginčija. „Esu gana praktiškas ir racionalus, – sakė jis. – Toks esu no dešimties metų. Mano tėvai pasakoja, kad būdamas vaikas jau puikiai išmaniau tam tikrus dalykus.“

Įdomiausia, kad jachta plaukiojantis F. Gabart‘as … nemėgsta pats plaukioti vandenyje. O būdamas vaiku jis svajojo tapti meteorologu.

„Man buvo dešimt, kai skaičiau knygas apie orą. Žinojau dalykų, kurių mano amžiaus vaikai nesuprato. Man labai patinka orai. … Man labai patinka žinoti tai, kas bus. Tame yra kažkas poetiško, stebėti debesis yra taip gražu“, – sakė jis.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus