Daugėja užuominų apie „Ballų cirko“ pabaigą: skandalingoji šeimynėlė netrukus paliks Prienus?

Garsiųjų LiAngelo ir LaMelo Ballų era Prienuose artėja prie pabaigos – taip spėti galima paklausius vyriausiojo Prienų-Birštono „Vytauto“ trenerio Virginijaus Šeškaus komentarų po vakarykščio pralaimėjimo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai.

Entuziastingai amerikiečius Lietuvoje sutikęs treneris ir visas „Vytauto“ klubas pamažu pradeda jausti ir neigiamas šio sprendimo pasekmes. O jas geriausiai iliustravo vakarykštis Lietuvos krepšinio lygos susitikimas Prienuose.

Sužaidus pusę pirmojo kėlinio „Vytautas“ atsiliko tik 12:14, o tuomet nuo suolo pakilo tiek LiAngelo, tiek LaMelo. Po kelių minučių švieslentėje jau degė skaičiai 18:25, o Ballai prasidėjus antrajam ketvirčiui paliko aikštę, šeimininkai atsiliko jau dviženkliu skirtumu (24:36). Iš viso per kiek daugiau nei 5 minutes „Vytautas“ leido Pasvalio klubui įmesti net 22 taškus bei po šios atkarpos taip ir nebesugebėjo atkurti intrigos.

Jaunųjų krepšininkų tėvo LaVaro norą išpildęs ir kartu Ballus į aikštę išleidęs V. Šeškus sumokėjo brangiai, o tai geriausiai atspindi paprasčiausia +/- statistika, skaičiuojanti ekipos rezultatus aikštėje esant vienam ar kitam žaidėjui.

Nepaisant surinktų atitinkamai 13 ir 20 taškų, Ballai rungtynes baigė neigiamoje +/- rodiklio zonoje – LaMelo esant aikštėje Prienų-Birštono ekipa atsiliko 10 taškų, o žaidžiant jo broliui – net 23. Ballams aikštelėje esant kartu, „Vytautas“ per 14 minučių sugebėjo praleisti daugiau nei pusšimtį taškų ir atkarpą pralaimėti 18 taškų skirtumu (35:53). Palyginimui, bent vienam broliui sėdint ant suolo, „Vytautas“ maždaug 26 minučių atkarpą pralaimėjo vos 58:63.

Šie skaičiai – akivaizdus įrodymas to, kas matyti ir plika akimi. Nuolat gynyboje „klaidžiojantys“ amerikiečiai kartais sugeba atsilaikyti gindamiesi asmeniškai, tačiau vos kažkuriam varžovų žaidėjui pastačius užtvarą arba ėmus atlikti kitą komandinę kombinaciją, Ballai tampa lyg šešėliais, kurie nėra puolančiajai komandai visiškai netrukdo. Be to, broliai, o ypatingai LaMelo, niekaip neatsikrato ir kitų savo ydų – nuolat, ir dažniausiai bergždžiai, bando perimti kamuolį iš varžovo rankų arba nepasisekus puolant į savo aikštės pusę grįžta itin neskubėdami, ristele.

„Jiems sunku gintis. Jie dar visko nesupranta, galvoja, kad gali perimti kamuolį kaip tame turnyre („Big Baller Brand Challenge Games“ – Alfa.lt). Aš jiems sakiau, kad čia kitoks lygis, – po mačo kalbėjo V. Šeškus. – Vienas dalykas – bandyti priversti ir išmokyti juos gintis pagal mus. Ar tai įmanoma? Manau, kad viskas yra įmanoma. Bet, kaip sakiau, per dvi–tris savaites – ne. Reikia juos ne tiek mokyti, kiek priversti.“

Tačiau galimybės priversti Ballus gintis V. Šeškus gali ir negauti. Sausio 3-ąją į Lietuvą atvykę amerikiečiai čia baigia jau trečiąją savo savaitę, o pasirašius sutartį su „Vytautu“ garsiai buvo kalbama apie vieną jos sąlygą – galimybę nutraukti kontraktą po pirmojo mėnesio. Spėjimus, kad šia sąlyga abi pusės gali pasinaudoti, sustiprino ir faktas, jog „Big Baller Brand Challenge Games“ turnyro paskutinės rungtynės bus sužaistos jau šį sekmadienį, t.y. likus vos penkios dienoms iki Ballų mėnesio termino Lietuvoje.

Pats V. Šeškus po mačo su „Pieno žvaigždėmis“ taip pat dviprasmiškai užsiminė, kad „kentėti“ liko nedaug.

„Manau, kad reikia iškęsti tas kelerias rungtynes, bus tas „langas“ (SIL-Karaliaus Mindaugo taurė, į kurią „Vytautas“ nepateko, ir nacionalinių rinktinių pertrauka) ir tada reikės bandyti daryti. Man tikrai sunku šnekėti, nes ir patys matote iš šono – man be galo sunku. Norisi duoti jiems (Ballams – Alfa.lt) žaisti, bet neįmanoma, nedirba dar ta gynyba, užtat ir praleidome tiek daug taškų“, – po mačo sakė treneris.

Ar laikas, likęs kentėti, yra likusios Ballų viešnagės Lietuvoje terminas?

„Vytauto“ vadovai kol kas tokią galimybę atmeta ir teigia, kad siekiama suorganizuoti dar daugiau rungtynių.

„Turime planų padidinti rungtynių skaičių ir po dabar vykstančio turnyro, tačiau viskas kol kas yra kalbų lygyje“, – atskleidė klubo sporto direktorius Vilius Vaitkevičius.

Vis dėlto tikėtis, kad LiAngelo ir LaMelo liks Prienuose ilgiau negu iki vasario pradžios, ganėtinai naivu. Įvertinti reikia ne tik V. Šeškaus priekaištus, bet ir „Vytauto“ turnyrinės lentelės situaciją – paskutinėje LKL vietoje atsidūręs klubas rizikuoja net ir iškristi iš aukščiausio Lietuvos krepšinio diviziono.

Tad 211 praleistų taškų per dvi LKL rungtynes, kuriose žaidė amerikiečiai, gali nusverti šių žaidėjų finansinius privalumus ekipoje. Juolab, kad dėmesys Ballams ir visam „Vytauto“ klubui pamažu blėsta: rungtynių transliacijas „Facebook“ vienu metu stebi jau nebe 150, o „tik“ apie 30 tūkstančių žmonių, Prienų arenoje per susitikimus apsilanko vis mažiau žurnalistų, o iš JAV atvykę sporto žiniasklaidos gigantų, tokių kaip ESPN ar „Bleacher Report“, jau apskritai paliko Lietuvą.

Ar „Ballų projektui“ Prienuose atėjo galas?

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus