Dėl A. Kilkaus nužudymo suimtam L. Baltrūnui – nauji įtarimai: klampina konfliktas su kitu baikerių klubu

Iki šiol dingusio buvusio bendražygio Aivaro Kilkaus-Kumpio nužudymu įtariamas klubo „Vorai MC“ prezidentas Laurynas Baltrūnas-Oblius gali dar kelis mėnesius praleisti už grotų. Kolegą Ramūną Šileiką pakeitęs prokuroras Mindaugas Jancevičius antradienį atvyko į Vilniaus miesto apylinkės teismą su prašymu įtariamojo žudiko suėmimą pratęsti dviem mėnesiams, o vienu iš tokio prašymo motyvų buvo nurodytas 2013 m. įvykęs konfliktas tarp dviejų baikerių klubų.

Nuo spalio pabaigos už grotų laikomo L. Baltrūno kardomosios priemonės klausimas patikėtas jau anksčiau suėmimo terminą pratęsusiai teisėjai Miglei Suchankienei. Pats įtariamasis šįkart į teismą atvežtas nebuvo, taigi neturės progos pasisakyti, tačiau jo interesus gina du advokatai – Saulius Juzukonis ir Rolandas Tilindis.

Anot M. Jancevičiaus, anksčiau įvardyti pagrindai, dėl kurių L. Baltrūnas turėtų būti laikomas už grotų, dar nėra išnykę – baiminamasi, kad įtariamasis gali slėptis, naikinti įkalčius ar paveikti liudytojus.

Prokuroras teigė nenorintis kalbėti apie bylos duomenis, tačiau sakė, kad vis dar tebėra trys įtariamieji, tebeieškoma dingusio A. Kilkaus. „Paieška vykdoma, kiek tai leidžia sąlygos gamtos“, – teigė M. Jancevičius.

Nemato reikalo laikyti suimtą

L. Baltrūno gynėjas R. Tilindis teigė, kad, gynybos vertinimu, prokuroras nepateikė jokių naujų motyvų, kurie leistų jo klientą toliau laikyti už grotų. „Nieko naujo nėra, argumentai yra tie patys, kurie buvo prieš du mėnesius ir prieš keturis mėnesius. Mūsų įsitikinimu, faktinių ir teisinių pagrindų suėmimo pratęsimui nėra. Iš tikrųjų buvo apklausta nemažai liudytojų, tačiau jie nebuvo tie, kurie galėtų patvirtinti, kad mūsų ginamasis galėjo prisidėti prie A. Kilkaus dingimo“, – teigė advokatas.

R. Tilindis taip pat nuogąstavo, kad tokia prokuroro pozicija atveria erdvę taikyti veiksmus, kurie nėra numatyti įstatymuose, pavyzdžiui, psichologinį spaudimą.

L. Baltrūnas, anot advokato, vis dar nepripažįsta prisidėjęs prie A. Kilkaus dingimo.

Nauji įtarimai

R. Tilindis atskleidė vieną naujieną – jo kliento L. Baltrūno atžvilgiu buvo pradėta dar viena byla, tai pateikta kaip motyvas pratęsti suėmimo terminą.

„Yra atrastas senas konfliktėlis su kitu klubu, netgi 2013 m. Paprasčiausiai dviejų klubų nariai pasiaiškino tarpusavio santykius, sužalojimų nebuvo“, – sakė advokatas.

Anot R. Tilindžio, jo klientui buvo pateikti įtarimai dėl minėto konflikto, tačiau ši istorija nėra susijusi su A. Kilkaus dingimu.

Keturi mėnesiai nežinios

L. Baltrūnas buvo sulaikytas 2017 m. spalio 20 d., praėjus penkioms dienoms po iki šiol nerandamo A. Kilkaus dingimo. Pastarasis keistomis aplinkybėmis dingo 2017 m. spalio 15 d., apie 17 val., išskirtiniu motociklu išvažiavęs iš namų. Pareigūnų duomenimis, spalio 15-osios popietę A. Kilkus galėjo būti pastebėtas Trakuose, Trakų rajone ar Senojoje Varėnoje. Vėliau jo vairuojamas gana išskirtinės išvaizdos motociklas buvo rastas Varėnos rajone esančiame miške.

Iki šiol L. Baltrūnas atsisako bendrauti su tyrėjais, tačiau baikeris anksčiau buvo prabilęs teisme. Anot L. Baltrūno, po A. Kilkaus dingimo jis turėjo net kelias paras, per kurias galėjo pasislėpti, tačiau taip nepasielgė, ir tai įrodo, kad jis nėra linkęs bėgti ar slapstytis.

Policija anksčiau buvo pranešusi, kad, be L. Baltrūno, šiame ikiteisminiame tyrime yra dar trys įtariamieji, galimai bendrininkavę su suimtu baikeriu. Prieš Kalėdas kelioms paroms buvo sulaikyta L. Baltrūno žmona Daiva Baltrūnienė – į laisvę išleista moteris vėliau pasakojo, kad į areštinę buvo atvežtas ir jos vyras, taip siekiant daryti psichologinį spaudimą.

Anot advokato R. Tilindžio, šis teisėsaugos žingsnis buvo ir išlieka itin keistas – L. Baltrūnas pervežtas į areštinę motyvuojant tuo, kad Lukiškėse nėra sąlygų atlikti tam tikrus procesinius veiksmus, tačiau per visas penkias dienas, kurias L. Baltrūnas praleido areštinėje, nebuvo atliekamas joks procesinis veiksmas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus