Stambi korupcija: buvęs „Dujotekanos“ vadovas nuteistas už bandymą apgaule įgyti beveik 300 tūkst. eurų

Buvęs Seimo narys, bendrovės „Dujotekana“ vadovas Vladimiras Orechovas pirmadienį buvo nuteistas už sukčiavimą stambiu mastu ir dokumentų klastojimą. Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad iš darbo atleistas „Dujotekanos“ direktorius nenorėjo darbo palikti tuščiomis, todėl taip suklastojo vidaus taisykles, kad jam būtų išmokėta beveik 300 tūkst. eurų – milijonas litų.

Buvęs dujų prekybos bendrovės „Dujotekana“ vadovas V. Orechovas baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas po to, kai 2015 m. gegužę buvo atleistas iš užimtų pareigų. Kaip paaiškėjo, direktorius suklastojo bendrovės vidaus darbo tvarkos taisykles taip, kad šiose atsirado punktas, jog iš darbo atleidžiamam vadovui turi būti išmokėta 289,6 tūkst. eurų kompensacija, nors 2012 m. to paties V. Orechovo patvirtintose taisyklėse tokios sumos nebuvo.

Kai „Dujotekana“ šios sumos nesutiko mokėti, V. Orechovas nesėkmingai pabandė ją prisiteisti civiline tvarka – po to ir sulaukė kaltinimų dėl finansinių aferų.

Už, kaip įtarta, bandymą apgaule įgyti beveik 300 tūkst. eurų V. Orechovui buvo pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo stambiu mastu ir dokumentų klastojimo.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas Ugnius Trumpulis pirmadienį paskelbė, jog pasitvirtino visi V. Orechovui pateikti kaltinimai, jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas dvejiems metams. Apkaltinamąjį nuosprendį nuteistasis gali per 20 dienų apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

V. Orechovui taip pat skirtos solidžios finansinės sankcijos – buvęs „Dujotekanos“ vadovas turės sumokėti 25 MGL (945,1 euro) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Taip pat V. Orechovas turės buvusiai darbovietei atlyginti padarytą žalą, įvertintą 4250,43 euro, ir dar 7921,64 euro – „Dujotekanos“ advokatams.

Anot U. Trumpulio, nors V. Orechovas neigė savo kaltę, nustatyta, kad darbo tvarkos taisyklės išties buvo suklastotos. Tai patvirtino rašytiniai įrodymai, kitų bendrovės darbuotojų parodymai.

Nors sunkiai moka lietuviškai, V. Orechovas ne tik vadovavo „Dujotekanai“, bet ir buvo Seimo narys, atstovavęs Darbo partijai.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus