Išpuoliai JAV mokyklose nesiliauja: nušauta 17-metė

Vienoje Alabamos vidurinėje mokykloje viena 17-metė trečiadienį pasibaigus pamokoms buvo nušauta, o vienas jos bendraamžis moksleivis – sužeistas per numanomą atsitiktinį šaudymą, pranešė pareigūnai.

Birmingamo policijos viršininko pareigas einantis Orlando Wilsonas sakė, kad pareigūnai tebesiaiškina incidento, įvykusio prieš 15 val. 30 min. vietos (23 val. 30 min. Lietuvos) laiku Huffmano vidurinėje mokykloje, aplinkybes. Teisėsauga ieško įvykio liudininkų ir patikrins apsaugos vaizdo kamerų įrašus.

„Šiuo metu laikome tai nelaimingu atsitikimu, – per spaudos konferenciją nurodė policijos vadas. – Šiuo metu turime daug neatsakytų klausimų.“

Dėl šio šaudymo mokykla, įsikūrusi didžiausiame Alabamos mieste, buvo trumpam uždaryta. Vėliau moksleiviai buvo išleisti, o pareigūnai nurodė, kad švietimo įstaigoje šaudė ne „koks nors pašalinis asmuo“. O. Wilsonas nesutiko atsakyti, kas šaudė, arba atskleisti, kokį ginklą konfiskavo pareigūnai.

Kol kas niekas nebuvo suimtas; taip pat nebuvo atskleisti aukų vardai.

„Užduodame klausimų personalui, moksleiviams – visiems, kas buvo toje vietoje, – aiškino O. Wilsonas. – Šito mokyklose neturėtų būti.“

Jis sakė, kad policija jau apklausė moksleivių, bet neatskleidė kiek. Vis dėlto O. Wilsonas patvirtino, kad mokykloje buvo įrengti metalo jutikliai ir kad jie veikė.

Huffmano vidurinė mokykla Birmingamo šiaurės rytuose yra viena didžiausių šio lygio mokyklų mieste.

Birmingamo meras Randallas Woodfinas per spaudos konferenciją sakė, kad žuvusiai moksleivei maždaug po mėnesio turėjo sukakti 18 metų ir kad ji „buvo užsimojusi ir svajojo tapti slaugytoja“.

„Kalbame ne apie šiaip žmogų – kalbame, kad praradome dalelę savo ateities. Mūsų širdys apsunkusios“, – skundėsi R. Woodfinas.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus