Didžiosios Britanijos fiskalinių tyrimų institutas kritikuoja ir konservatorius, ir leiboristus

Nei konservatoriai, nei leiboristai nėra pakankamai atviri rinkėjams, kalbėdami apie ekonominius savo programinių nuostatų padarinius, teigia nepriklausomas Didžiosios Britanijos fiskalinių tyrimų institutas (IFS), apie tai rašo BBC.

IFS pažymi, kad konservatoriai savo programoje turi labai mažai pasiūlymų dėl mokesčių sistemos. Tuo tarpu leiboristai siūlo kelti mokesčius bei didinti viešojo sektoriaus išlaidas.

Tačiau IFS teigia, kad leiboristai neturi aiškaus plano, kieno sąskaita padengs padidėjusias išlaidas.

Instituto manymu, jei leiboristai norėtų kurti didesnį valstybės aparatą, „jie turėtų aiškiai išdėstyti pasekmes – t.y. didesnius mokesčius, kurie paveiks platų žmonių segmentą“.

„Ypač ženklus pelno mokesčio didinimas neabejotinai paveiktų ne vien kompanijas“, – kalbėjo IFS direktorius Polas Džonsonas (Paul Johnson).

Tuo tarpu konservatorių siūlymai didinti finansavimą sveikatos apsaugos sistemai reiškia, kad valdžia toliau turės tęsti taupymo programą.

„Šie planai leidžia manyti, kad britų lauktų dar mažiausiai penki taupymo metai“, – rašoma IFS pranešime.

P. Džonsonas teigia, kad nė viena iš didžiųjų partijų „nėra pakankamai atvira“ savo rinkėjams bei kritikuoja abiejų pusių pasiūlymus.

„Tikėtina, kad konservatoriams, norint išsaugoti viešųjų paslaugų kokybę, tektų arba didinti mokesčius, arba daugiau skolintis, nes kitaip kyla rizika, jog šių paslaugų kokybė suprastės“, – pažymėjo P. Džonsonas.

Savo ruožtu leiboristų skaičiavimai, kad daugiau apmokestinant turtinguosius į biudžetą galima surinkti papildomus 49 mlrd. svarų, turi faktinių klaidų ir per daug optimistinių prielaidų.

 

 

parengta pagal ELTA.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus