Estijos parlamentas patvirtino 2019 metų biudžetą

Estijos parlamentas trečiadienį patvirtino 2019 metų valstybės biudžetą.

Už 2019 metų valstybės biudžeto įstatymą balsavo iš viso 52 parlamento nariai, o prieš – 46 parlamentarai, pranešė parlamento atstovai.

Pasak finansų ministro Toomo Toniste (Tomo Tonistės), 2019-ųjų biudžetas atspindi stabilią Estijos ūkio plėtrą ir paskatins tolesnį ekonomikos, gerovės bei gynybos pajėgumų augimą be papildomų mokesčių ir naujų skolų, dėl kurių didėtų skolų našta, pažymėjo finansų ministerijos atstovai.

„Estijos valstybės finansiniai reikalai yra geri. Mūsų valstybė įeina į Europos ir viso pasaulio finansų „aukščiausiąją lygą“,“ – pareiškė T. Toniste.

„Tarptautinės reitingų agentūros taip pat mini Estiją kaip finansiškai nepaprastai stiprią šalį. Reitingų agentūra „Fitch“ neseniai padidino Estijos valstybės kredito reitingą ir atkreipė dėmesį į gerą valstybės finansų būklę,“ – pridūrė ministras.

T. Toniste pareiškė, kad valstybės biudžetas išlaikys stabilumą mokesčių srityje.

„Kitais metais neketiname didinti esamų ar įvesti naujų mokesčių, kurie galėtų trukdyti mūsų ekonomikos augimui. Mūsų valstybės biudžetas subalansuotas, o valdžios sektoriaus skolos našta kitais metais taip pat sumažės,“ – kalbėjo jis.

2019-aisiais į valstybės biudžetą numatoma surinkti 11,06 mlrd. eurų pajamų. Palyginti su 2018 metais, pajamos padidės 6,1 proc., arba 639,5 mln. eurų. Valstybės biudžeto išlaidos ir investicijos kitais metais sieks 11,32 mlrd. eurų ir bus 7 proc., arba 735 mln. eurų didesnės nei 2018-aisiais.

Valdžios sektoriuje kitąmet susiformuos maždaug maždaug 130 mln. eurų, arba 0,5 proc. BVP, nominalusis perteklius ir bus pasiektas struktūrinis balansas.

Estijos valdžios sektoriaus išlaidos kitais metais išliks maždaug 40 proc. BVP lygyje. Centrinės valdžios dalis sudarys apytikriai 33 proc. ir taip pat bus daugmaž panaši į buvusiąją ankstesniais metais.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus