Gamintojai ragina britų vyriausybę persvarstyti „Brexit“ strategiją

Vyriausybė turėtų persvarstyti savo „Brexit“ strategiją po praėjusią savaitę vykusių rinkimų, praneša BBC remdamasi šalies inžinerines kompanijas vienijančia organizacija EEF.

Anot EEF, be verslui palankios pozicijos iš to kylantis politinis nestabilumas gali priversti vis didesnį įmonių skaičių keisti savo planus ir dairytis „už Jungtinės karalystės ribų“.

EEF – toli gražu ne pirma verslo organizacija, raginanti vyriausybę peržiūrėti „Brexit“ planus. Gamintojų organizacija siekia, kad „Brexit“ derybų dėmesio centre būtų klausimas dėl prieigos prie bendrosios rinkos.

EEF teigimu, net prieš rinkimus įmonės jau keitė ar planavo keisti savo verslo planus dėl „Brexit“.

Kaip teigia EEF vadovas Teris Skuoleris (Terry Scuoler), vyriausybė jau „iššvaistė metus“ ir „turi atsisakyti savo ankstesnės retorikos bei pradėti taisyti santykius su Europos Sąjungos (ES) partneriais“.

EEF manymu, vyriausybės derybų dėmesio centre turi būti tokie klausimai kaip prieiga prie bendrosios rinkos ir likimas muitų sąjungoje. Be to, EEF įsitikinusi, kad derybose dėl prekybos turi dalyvauti verslo grupės.

Gamintojų organizacija taip pat ragina per „Brexit“ derybas aptarti „tinkamą pereinamąjį laikotarpį“.

Kaip pirmadienį parodė Jungtinės Karalystės (JK) direktorių instituto (IoD) narių apklausa, visuotinių rinkimų sukeltas netikrumas smarkiai nusmukdė verslo pasitikėjimą. Po šalies parlamento rinkimų, per kuriuos britų premjerės Teresos Mei (Theresa May) partija nelaimėjo didžiosios daugumos, verslo pasitikėjimas „smarkiai smuko“, teigia IoD. Prioritetinis naujosios vyriausybės uždavinys būtų sudaryti naują prekybos susitarimą su Europos Sąjunga, teigia IoD.

Tokios verslo grupės kaip britų pramonės konfederacija (CBI) ir EEF, įsitikinusios, kad rinkimų rezultatai susilpnino pozicijas tų, kurie nori „kietojo „Brexit“, pagal kurio scenarijų šalis trauktųsi ne tik iš ES, bet ir iš bendrosios rinkos, muitų sąjungos bei išvengtų Europos Teisingumo Teismo jurisdikcijos.

Šios organizacijos pritaria tokiam susitarimui, kuriuo remiantis britų verslas turėtų tą pačią prieigą prie likusių ES šalių, kokią turi šiuo metu.

 

 

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus