Gražiausios salos: kelios jų visai greta mūsų

Pavargote nuo lietuviško pavasario ir tamsos? Kuomet norisi pabėgti nuo stingdančio šalčio, idealus pasirinkimas –salos. Jos tinka ir norintiems atsipalaiduoti, ir tiems, kurie linkę ieškoti nuotykių. Pateikiame jums gražiausių salų sąrašą, jei kol kas nežadate vykti, bent paganykite akis į saulės nubučiuotas pakrantes, jūrą bei gamtą.

Portugalijoje esantis Madeiros salynas gali pasigirti nuostabiomis uolienomis, natūraliais baseinas ir vaizdingomis uolomis bei 160 km ilgio pakrantės ruožu.

Nepaisant to, kad sala laikoma tikru rojumi, ji taip pat patyrė itin atšiauraus oro bangą. 2010 metais stiprios liūtys apsėmė dalį salos ir sukėlė viską griaunančius upių slėnių potvynius pietinėje salos pakrantėje.Remiantis BBC News, mažiausiai 32 žmonės žuvo per potvynius ir purvo nuošliaužas.

Vėliau Madeiros turizmo infrastruktūra grįžo į normalią būklę, be to šį sala net dukart nuskynė geriausios Europos salos titulą Pasaulio kelionių apdovanojimuose (2013 ir 2014 m.).

Turizmas taip pat atsigauna ir Filipinų saloje Palavane, kuri buvo stipriai paveikta taifūno Haiyan 2013 metais, tai buvo viena stipriausių audrų istorijoje.

Tačiau Palavanas yra nuolat įtraukiamas į beveik kiekvieną geriausių pasaulio salų sąrašą. Tai yra nepaliesto grožio, gausios laukinės gamtos ir jūros peizažų sala. Saloje taip pat įsikūręs ir Puerto Prinsesos požeminės upės nacionalinis parkas, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Parke yra įspūdingas klinčių karsto kraštovaizdis su požemine upe, taip pat vieni svarbiausių Azijos miškų.

Pasižiūrėję įspūdingą galeriją patys nuspręskite, ar šios salos tikrai nusipelno būti pavadintos rojaus kampeliu ir, kuri sala tapo jūsų atostogų tikslu?

 

 

TV3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus