Grėsmingi ženklai: kiekvienas iš mūsų Žemėje ką tik pradėjome gyventi į skolą

Mokslininkai kiekvienais metais pateikia skaičiavimų, kiek žmonija gali išnaudoti Žemės išteklių per metus, kad nebūtų pridaryta kritinės žalos planetai ir ši juos sugebėtų atstatyti į bendrą balansą. Savaime suprantama, metinių išteklių turėtų užtekti visiems metams. Deja…

 Dar tik prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo ir iki kitų metų liko keturi mėnesiai. Nepaisant to, užsienio žiniasklaida skelbia, kad šių metų Žemės išteklių rezervas jau išnaudotas ir žmoniją ėmė „lįsti į skolą“. Tai reiškia, kad mūsų planetai daroma žala ir tikėtina, kad Žemė šių išteklių nesugebės atstatyti.

Mokslininkų teigimu, pasiekta vadinamoji Perviršio diena reiškia, kad vos per septynis mėnesius mes sugeneravome daugiau anglies dioksido, nei vandenynai ir miškai gali absorbuoti per vienerius metus, sugavome daugiau žuvies, nei jos atsirado vandens telkiniuose, nukirtome daugiau medžių, nei jų užaugo miškuose.

Liūdniausia, kad vandens, dirvožemio, švaraus oro bei kitų išteklių rezervas tapo tuščias kaip niekada anksti. „Independent“ rašo, kad Perviršio diena šiemet pasiekta rugpjūčio 2-ąją. Pernai Perviršio diena buvo pasiekta pusantros savaitės vėliau, todėl akivaizdu, kad žmonių apetitas kyla bevalgant.

 Jeigu mes ir toliau gyvensime tokiu tempu kaip dabar, kaip visai populiacijai mums prireiks daugiau nei 1,7 karto daugiau planetos išteklių norint patenkinti savo poreikiams. Nežinantiems galima priminti, kad mes turime tik VIENĄ planetą.

Perviršio diena apskaičiuojama kiekvienais metais pagal „Global Footprint Network“ surinktą informaciją, kurią organizacija gauna iš Jungtinių Tautų. Šie duomenys yra susiję su tūkstančiais ekonomikos sektorių, tokių kaip žvejyba, miškininkystė, transportas, energetika ir t. t.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus