Ispanijoje mirė „seniausias pasaulyje vyras“, jam buvo 113 metų

Vienoje Ispanijos gyvenvietėje antradienį pasklebtas gedulas dėl prieš mėnesį 113 -ąjį gimtadienį atšventusio „seniausio pasaulyje vyro“ mirties.

Francisco Nunezas Olivera (Fransisko Nunesas Olivera), kuris prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui buvo 10-metis berniukas, mirė pirmadienį Ispanijos pietvakarinėje dalyje esančioje Bjenvenidos gyvenvietėje. Šiose žemėse jis praleido visą savo gyvenimą, pranešė gyvenvietės meras Antonio Carmona (Antonijus Karmona) naujienų agentūrai AFP.

„Šiandien labai šalta, o svarbiausia – labai liūdna diena“, – pridūrė A. Carmona.

F. Nunezas Olivera gimė 1904 metų gruodžio 13 dieną. Pasak velionio artimųjų, jo ilgaamžiškumo paslaptis glūdi jo dietoje – vyras valgė daug paties užaugintų daržovių ir kas dieną išgerdavo po taurę raudonojo vyno.

Kas rytą pusryčiams jis suvalgydavo po biskvitinį pyragaitį, keptą su alyvuogių aliejumi, ir išgerdavo po stiklinę pieno. Vyras kas dieną eidavo pasivaikščioti vienas, kol sulaukė 107 metų, rašoma ispanų žiniasklaidos pranešimuose, kurie buvo paskelbti ilgaamžio paskutinio gimtadienio proga.

Nors vietos žiniasklaida vadina F. Nunezą Oliverą seniausiu pasaulio vyru, jo pavardės nėra Gerontologijos tyrimų instituto, kuris fiksuoja seniausių pasaulyje žmonių amžių, duomenų bazėje.

JAV įsikūrusios grupės sąraše seniausiu pasaulio vyru skelbiamas 1905 metų liepos 5-ąją gimęs japonas Masazou Nonaka (Masadzas Nonaka), tačiau A. Carmona tvirtino turintis dokumentų, įrodančių jog ispanas buvo už jį vyresnis.

Vyriausia pasaulio moterimi laikoma 117 metų japonė.

Viduržemio jūros dietos privalumai?

„Mes jau buvome pradėję jo įtraukimo į Pasaulio Guinnesso (Gineso) rekordų knygą procedūrą. Jo kaimynams buvo labai svarbu, kad jis būtų pripažintas seniausiu pasaulio vyru“, – kalbėjo A. Carmona.

Įrodyti senolio amžių nebuvo lengva, nes didžioji dalis Bjenvenidos gyvenvietės archyvų buvo sunaikinti per 1936-1939 metų Ispanijos pilietinį karą, rašo laikraštis „El Mundo“.

F. Nunezas Olivera, kuris dėl savo panašumo į vieną garsų flamenko atlikėją Pepe Marchena (Pepę Marčeną) buvo vadinamas Marchena, nuo 1988 metų buvo našlys.

Trečiojo dešimtmečio pirmoje pusėje jis dalyvavo Rifo kare tarp berberų genčių ir Maroką valdžiusių ispanų Maroke, išgyveno generolo Francisco Franco (Fransisko Franko) režimą.

F. Nunezas Oliveras antradienį bus palaidotas gimtojoje Bjenvenidos gyvenvietėje, kurioje gyvena maždaug 2,2 tūkst. žmonių.

Jis buvo vienas iš 32 devyniasdešimtmetį perkopusių šios gyvenvietės gyventojų, rašo „El Mundo“.

Ispanijos gyventojai garsėja ilgaamžiškumu, už kurį, kai kurių gydytojų teigimu, turi būti dėkingi populiariai Viduržemio jūros dietai.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus