Įvykus nesėkmingam #Brexit sandoriui, Britanija gali įvesti muitų ir mokesčių rinkliavas

Didžioji Britanija pasilieka sau teisę apmokėstinti Europos prekes muitais, mokesčiais ir akcizais, jei pagal Brexit rezultatus Londonui nepavyks susitarti su Briuseliu dėl prekybos susitarimo su Europos Sąjunga.
Apie tai tapo žinoma po pirmadienį paskelbto vyriausybės dokumento, kuriame išdėstytas prekybos ir muitinės kontrolės sričių plano veikimas po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

“Valstybės valdžia daug kartų pareikšdavo, kad mes esame įsitikinę, jog palankus susitarimas su ES gali būti pasiektas”, – sakoma dokumente, ištraukas iš kurios pateikia vyriausybės spaudos tarnyba. Jame pabrėžiama, kad Britanijos valdžios institucijos ruošiasi “bet kuriam iš galimų rezultatų”.

“Todėl dokumente nagrinėjamas muitų, mokesčių ir akcizų rinkliavų įvedimas, tuo atveju, jei sandoris nebus pasiektas, o taip pat yra išdėstyti veiksmai, kurie bus priimti vyriausybės, siekiant iki minimumo sumažinti neigiamus padarinius verslui ir keliaujantiems piliečiams”, – nurodoma vyriausybės plane.

“Ivesticijos ir prekyba yra labai svarbūs mūsų šalies ekonominei ateičiai. Šioje Baltojoje knygoje (oficiali vyriausybinė leidykla, kuri yra įstatymų aktų parengimo pagrindas — red.TASS) išdėstytas mūsų planas, kuriuo siekiama išsaugoti prekybinius santykius su ES, patvirtinantis valstybės įsipareigojimą įgyvendinti sklandų išstojimą”, – sakė Britanijos finansų ministras Filipas Hammondas.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ankščiau pirmadienį pareiškė britų parlamente, kad vyriausybė yra pasirengusi “bet kokiai [derybų su Briuseliu] išeičiai”, įskaitant jų nesėkmę. Be to, jos teigimu, ji “optimistiškai ir ambicingai nusiteikusi tam, ko mes galime pasiekti”.

Oficialios derybos tarp Londono ir Briuselio dėl sąlygų, kuriomis Jungtinė Karalystė pasitrauks iš ES, prasidėjo birželio 19 dieną Belgijos sostinėje praėjus maždaug metams po to, kai referendume Jungtinėje Karalystėje eurointegracijos priešininkai laimėjo su 51,9 proc. rezultatu. Derybos turėtų trukti iki 2018 metų lapkričio, po to šalys turės pusę metų, siekiant ratifikuoti pasiektus susitarimus nacionaliniuose parlamentuose.

Pats Brexitas turi įvykti ne vėliau 2019 metų kovo pabaigos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus