Japonijoje – pirmasis restoranas, siūlantis patiekalus iš žmogaus mėsos?

Visas pasaulis stebisi išradinga ir keista japonų virtuve, tačiau kai kurie jų patiekalai, atrodo, jau peržengė ribas. Tokijuje iškilmingai atidarytas pirmasis pasaulyje restoranas, legaliai klientams siūlantis paragauti žmonių mėsos.

Restorano pavadinimas „The Resoto ototo no shoku ryohin“ išduoda, kad jį įkūrusiems žmonėms tikriausiai nėra nieko švento, mat šie žodžiai reiškia „valgomas brolis“. Patiekalų iš žmonių mėsos kainos ten svyruoja nuo 100 iki 1000 eurų, o pasirinkimas iš tiesų nemažas. Galbūt ši vieta daug drąsuolių ir nesulaukia, tačiau pasklido kalbos, jog pirmasis šiurpių patiekalų išdrįso paragauti turistas iš Argentinos.

Daugybė žmonių susidomėjo, iš kur restoranas gauna mėsos ir, ar tikrai patiekalai padaryti iš to, kas reklamuojama. Kadangi nuo 2014-ųjų Japonijoje leista apdirbti žmogaus mėsą, ją laikant tam tikromis sąlygomis, kai kurie žmonės prieš pat mirtį nusprendžia savo kūnus parduoti restorano šefams. Už tai jų šeimos gauna 30 tūkstančių eurų, todėl tokią lemtį dažniausiai pasirenka vargingai gyvenantys. Pasirodo, kad bet kokia mėsa restoranui netinka. Mirštantis žmogus turi būti jaunas bei privalo laikytis specialios dietos.

Pasaulį apskriejusi žinia apie žmonių mėsą siūlantį restoraną netruko sukelti pyktį ir pasibjaurėjimą. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti peticijos, bandančios sustabdyti restorano veiklą. Kai kurie žmonės netiki, kad viskas vyksta legaliai. Jie įsitikinę, kad restorano šeimininkai kalti dėl dalies Tokijuje dingstančių jaunuolių, tačiau šios mintys kol kas lieka tik spėlionėmis.

Tiesa, klausimų kelia ir pats restoranas. Nors vieni užsienio portalai teigia, kad jis išties egzistuoja, kiti teigia, kad tai tėra nepatikrintos paskalos.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus