JAV išgirdo 17 žmonių Floridos mokykloje nušovusio šaulio prisipažinimą

Jungtinėse Valstijose dėl šaudymo sulaikytas 19-metis Nikolas Cruzas prisipažino nušovęs 17 žmonių buvusioje savo mokykloje, rodo teismo dokumentai, be to Federalinis tyrimų biuras (FTB) prisipažino, kad buvo pastebėta žinia apie jo ketinimus, bet nesugebėta jam sutrukdyti.

FTB patvirtino pernai rugsėjį buvęs perspėtas žinute, paskelbta „YouTube“; joje N. Cruzas pareiškė taip: „Aš būsiu profesionalus šaulys mokyklose“.

Tada FTB tikrino tą pranešimą, duomenų bazes, bet nepavyko žinutę paskelbusio asmens tapatybės.

Tuo tarpu Floridoje prie Marjory Stoneman Douglas mokyklos Parklando mieste mažiausiai tūkstantis žmonių ketvirtadienį vėlai vakare susirinko paminėti 17 žuvusiųjų, degino žvakutes. Tylos minute pagerbė juos, garsiai skaitė aukų vardus. Kai kurie turėjo plakatų, raginančiųų imtis veiksmų prie smurtą mokyklose, griežčiau kontroliuoti ginklų įsigijimą.

Žmonės buvo raginami dalyvauti gerumo akcijose.

Vienoje Floridos vidurinėje buvęs jos moksleivis N. Cruzas, ginkluotas pusiau automatiniu šautuvu AR-15, trečiadienį nužudė mažiausiai 17 žmonių, dar dešimtis sužeidė.

Po šaudynių įtariamasis buvo sulaikytas policijos kaimyniniame Koral Springso miestelyje ir išvežtas į ligoninę dėl lengvų sužeidimų, nurodė šerifas. Suimamas jis nesipriešino.

Pareigūnai nurodė, kad įtariamasis kurį laiką gydėsi psichiatrijos klinikoje, tačiau daugiau kaip metus ten nebesilankė.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus