Kaip išsivaduoti nuo problemos, apie kurią garsiai nekalbama

Ši problema dažniausiai ima kamuoti, sulaukus 30–40 metų. Ir nuo jos kenčia jau kas penktas vyresnio amžiaus žmogus.Vidurių užkietėjimas anaiptol nėra nekaltas reiškinys. Jo pasekmės gali būti hemorojus, išangės plyšimai, tiesiosios žarnos ir makšties išvaržos ir, žinoma, prasta odos būklė, pilvo pūtimas, geležies ir vitaminų trūkumas, nervingumas, nuolatinis nuovargis, todėl būtina su tuo kovoti.Tik neskubėkite griebtis viduriavimą sukeliančių medikamentų. Pirmiausia pakoreguokite savo mitybą ir gyvenimo būdą.*Ryte išgerkite stiklinę kambario temperatūros vandens (galima mineralinio, bet jokiu būdu ne gazuoto). Jis išvalys skrandį ir pažadins žarnyną.

*Pusryčiams suvalgykite visų grūdo dalių košės (pavyzdžiui, miežių, grikių, avižų kruopų).

*Nuo vidurių užkietėjimo gelbsti obuoliai, žirniai, graikiniai riešutai, džiovintos slyvos.

*Sriubas ir košes praturtinkite sėlenomis.

*Kasdien valgykite šviežių daržovių salotas ir garnyrus, pagardintus alyvų aliejumi.

*Kasdien valgykite vaisių (po 3–5).

*Venkite riebių, sūrių, rūkytų, saldžių produktų, pernelyg šalto ir pernelyg karšto maisto (netinkama temperatūra sutrikdo virškinimo fermentų darbą).

*Išgerkite ne mažiau kaip po 2 litrus vandens per dieną, tačiau neužsigerkite valgydami.

*Padidinkite savo fizinį krūvį, daugiau judėkite.

Trys naminės priemonės nuo vidurių užkietėjimo:

1. Arbata

Krapų ir linų sėklas sumaišykite su šaltekšnio žieve santykiu 1:1:4. 1 šaukštą mišinio užplikykite 200 ml virinto vandens ir dar 10 minučių pakaitinkite vandens vonelėje, nukoškite ir gerkite prieš miegą.

2. Kefyras

Į 800 ml šilto pieno įmaišykite šaukštą kefyro arba grietinės, palaikykite tamsioje vietoje parą ir išgerkite per kelis kartus. Paprastas kefyras taip pat įgaus vidurius laisvinančių savybių, jeigu į 0,5 litro kefyro įmaišysite 1 šaukštą augalinio aliejaus ir gersite vakarais prieš miegą.

3. Natūralūs aliejai

Iš ryto vos tik atsikėlę nurykite šaukštą linų sėmenų arba moliūgų sėklų aliejaus ir užsigerkite stikline vandens. Galima vartoti ir po 1 arbatinį šaukštelį aliejaus 3 kartus per dieną. Vakarais galima suvalgyti natūralaus jogurto su 1 šaukšteliu medaus ir 1 šaukšteliu linų ar moliūgų sėklų aliejaus.

 

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus