Kaunas meta šimtus tūkstančių eurų naujam skrydžiui: ar nebus pinigai į balą?

Po mėnesio Lietuvos oro uostai pradės vasaros sezoną. Šiemet Kauno oro uostas jį pasitiks su keturiomis naujomis kryptimis. Viena iš jų – į Varšuvą – labai laukiama miesto savivaldybės, mat Lenkijos skrydžių bendrovė LOT iš miesto biudžeto trejus metus iš eilės gaus nemenką paramą – iš viso 375 tūkst. eurų. Ar ši investicija pasiteisins?

Pirmasis skrydis – gegužę

Kaunas tapo trečiuoju Lietuvos miestu, į kurį skraidys LOT lėktuvai. Pirmasis skrydis iš Varšuvos į Kauną įvyks gegužės 21 d. Per savaitę LOT pirmyn ir atgal skraidys šešis kartus.

Nuskristi iš Lenkijos sostinės į Kauną bus galima kasdien, išskyrus šeštadienius. Iš Varšuvos Šopeno oro uosto lėktuvas į Kauną kils 22.35 val., o Kaune leisis 00.45 val. Iš Kauno į Varšuvą bus skrendama anksti rytais, 6.15 val. Skrydis truks apie 1 val. 10 min.

LOT su Kauno oro uostu susipažino pernai, kai dauguma skrydžių iš Vilniaus oro uosto buvo perkelti į Kauną. Panašu, kad auksinę galimybę Kaunas pastebėjo ir sugebėjo ją sugriebti, mat Varšuva laikoma vieta, iš kurios galima patekti į daugybę Europos miestų.

„Mums buvo labai svarbu, kad Kaunas turėtų tiesioginį ryšį su tokiu miestu. Mintis yra tokia: keleivis tą pačią dieną iš Kauno gali išskristi į Varšuvą, iš jos verslo reikalais patekti į bet kurią Europos valstybės sostinę ar kitą miestą, o vėlai vakare – vėl grįžti į Kauną“, – aiškino Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Miestui tai kainuos

Kaunas jau ne vienerius metus deklaruoja didžiulį norą tapti investicijų pritraukiančiu miestu, tad ši skrydžių kryptis į Varšuvą, tikimasi, turėtų tam pasitarnauti. Tiesa, ne už dyką.

Laikinosios sostinės savivaldybė šiemet pagal specialią skrydžių pasiekiamumo programą LOT skyrė 150 tūkst. eurų, kitąmet ši suma sieks 125 tūkst., 2020 m. – 100 tūkst. eurų.

Už tai bendrovė įsipareigojo Kaunui užtikrinti skrydžių dažnį, keleivių skaičių.

„Visgi mūsų tikslas – atvykstamasis turizmas, kuris atneša miestui pajamų. Pagalvės mokestis, viešbučių, restoranų pelnai. Tai mums svarbu“, – pabrėžė S. Kairys. Šiuo metu turistai už vieną nakvynę Kaune moka 50 euro centų, nuo kitų metų šis mokestis turėtų išaugti iki euro.

Labai laukia japonų

Kaunas taikosi ir į turistus iš Japonijos, kurie, atsidarius tiesioginiam skrydžiui į Varšuvą, tikimasi, daugiau laiko praleis Kaune. Kodėl?

Kauną japonai žino, nes tam buvo įdėta nemažai pastangų: laikinojoje sostinėje tarpukariu dirbęs Japonijos diplomatas Čijunė Sugihara ir jo žygdarbiai prasidėjus karui japonų laikomi vertais dėmesio. Šio diplomato muziejus Žaliakalnyje tapo rimtu traukos objektu turistams iš Japonijos. Be to, praėjusį rugsėjį Kaune buvo surengta Č. Sugiharos savaitė, pritraukusi ir aukšto rango svečių iš Tekančios Saulės šalies.

Iki šiol japonai Kauną pasiekdavo iš Tokijo atskridę į Helsinkį, o iš jo – keliaudami per Taliną, Rygą. „Japonai daugiau laiko praleisdavo Helsinkyje, Taline, netgi Rygoje, kol galiausiai pasiekdavo Kauną. Dabar jie galbūt pasinaudos skrydžiu iš Tokijo į Varšuvą, o iš jos – tiesiai į Kauną“, – vylėsi Kauno mero pavaduotojas.

Ar atgaivins skrydžius į Tamperę?

Prieš kelerius metus pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ skraidino keleivius į Suomijos miestą Tamperę ir atgal. Ši kryptis gerokai pakeitė Kauno gyvenimą – suomiai pamėgo šią kryptį ir užplūdo laikinąją sostinę. Tačiau vėliau oro bendrovė, per daug nesiaiškindama, šią kryptį uždarė.

Visgi Kauno valdžia viliasi, kad tiesioginis skrydis į Suomiją bus atgaivintas. Turtingi skandinavai, kaip žinoma, daugelio Europos miestų laikomi tikrais svajonių turistais.

Šiuo metu oro linijos „Wizzair“ iš Kauno turi net tris kryptis į Norvegiją. „Būtų labai gerai, jei vietoje vieno maršruto į Norvegiją būtų skraidoma į Suomiją arba Vokietiją“, – sakė S. Kairys. Vėlgi siekiama to paties – verslo turistų, kurie dalį pinigų paliktų Kaune.

Daugiausia – į Jungtinę Karalystę

O pats Kauno oro uostas suinteresuotas ne tik verslininkais. Mat šiemet iš šio oro uosto bus skraidoma ir poilsinėmis kryptimis: į Ispaniją, Bulgariją ir Italiją. Tuo pasirūpino „Ryanair“, Kauno oro uostą atradusi prieš 13 metų.

Kovo pabaigoje, prasidėjus oro uostų vasaros sezonui, iš Kauno bus galima patekti į Ispanijos miestą Žironą, Italijos Riminį ir Bulgarijos Burgasą. Turizmo agentūros greit įvertino šias kryptis ir jau kelis mėnesius gana patraukliomis kainomis siūlo keleiviams apsilankyti šiuose miestuose.

Visgi praėjusiais metais daugiausia keleivių Kauno oro uoste rinkosi ne poilsines kryptis.

„Pagal bendrą išvykstančių ir atvykstančių keleivių skaičių populiariausios kryptys buvo Londonas (Lutono oro uostas), Kopenhaga, Dublinas, Londonas (Stanstedo oro uostas), Bristolis ir Alikantė“, – vardijo Lietuvos oro uostų komunikacijos projektų vadovė Agnė Mažeikytė.

Per 2017 m. Kauno oro uostas aptarnavo iš viso 1 186 074 keleivių. Palyginus su 2016 m., kai buvo aptarnauta 740 448 keleivių, užfiksuotas 60 proc. augimas.

„Prie tokio rezultato prisidėjo ir tai, kad 35 vasaros dienas į Kauno oro uostą persikėlė skrydžiai ir keleiviai iš tuo metu uždaryto Vilniaus oro uosto“, – pridūrė pašnekovė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus